Proces w sprawie utonięcia kobiety w studzience kanalizacyjnej po raz trzeci

  • 13.01.2020, 17:45
Proces w sprawie utonięcia kobiety w studzience kanalizacyjnej po raz trzeci
Przed Sądem Rejonowym w Augustowe po raz trzeci rozpocznie się w lutym proces Ryszarda W., przedsiębiorcy odpowiedzialnego za śmierć kobiety w studzience kanalizacyjnej w Augustowie. W 2015 r. pracownicy jego firmy podczas remontu uszkodzili właz tej studzienki.

W 2015 r. firma z Grajewa instalowała przewody elektryczne w jednej z dzielnic Augustowa. Pod koniec listopada 2015 r. podczas prac koparka uszkodziła właz studzienki kanalizacyjnej. Została ona zabezpieczona drewnianą paletą i kostkami chodnikowymi. Potem jednak ktoś paletę zabrał. Rano 1 grudnia, kiedy było jeszcze ciemno, szła tamtędy 59-letnia mieszkanka Augustowa. Nie zauważyła otwartej studzienki, wpadła do niej i się utopiła.

Prokuratura oskarżyła współwłaściciela firmy Ryszarda W. o niewłaściwe zabezpieczenie studzienki i narażenie kobiety na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i uszczerbku na zdrowiu.

Sąd Rejonowy w Augustowie w maju 2017 r. skazał oskarżonego na 3,5 roku więzienia. Jednak Sąd Okręgowy w Suwałkach zwrócił sprawę augustowskiemu sądowi do ponownego rozpatrzenia.

W grudniu 2018 r. sąd ten ponownie skazał Ryszarda W., ale tylko na 2 lata więzienia. Nakazał także zapłatę po 100 tys. zł zadośćuczynienia córce i synowi zmarłej. We wrześniu ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Suwałkach uznał, że sąd pierwszej instancji dopuścił się błędów w ocenie dowodów, więc znowu uchylił ten wyrok i przekazał sprawę do sądu w Augustowie. Początek procesu zaplanowano na 14 lutego.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe