Miasto wymieni kostkę brukową na ul. Kościuszki

  • 20.02.2019, 17:08
Miasto wymieni kostkę brukową na ul. Kościuszki
Miasto ogłosiło przetarg na modernizację ul. Kościuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do Placu Marszała Józefa Piłsudskiego. Inwestycja powinna zakończyć się pod koniec października tego roku.

Remont ulicy będzie polegał na całościowym przełożeniu kostki granitowej i wykonania nowej podbudowy. Inwestycja będzie podzielona na 3 etapy.

Podjęta decyzja o przełożeniu kostki wzdłuż całej jezdni z jednoczesną wymianą podbudowy oraz ułożeniem kostki w tzw. łuki rzymskie ( tak jak na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego) spowoduje, że znikną nierówności oraz wyboje na całym odcinku. Taki sposób ułożenia kostki spowoduje, że kostka będzie lepiej przylegać do siebie oraz nie powstają tak duże szczeliny. Dodatkowo zostaną one wypełnione mieszanką piaskowo cementową.
Żeby uniknąć utrudnień w ruchu, podjęto decyzję by całe zadanie podzielić na 3 etapy. Pierwszy z nich musi zakończyć się do 30 czerwca. Wykonany ma być odcinek ul. Mickiewicza wraz ze skrzyżowaniem ul. Kościuszki. Po organizacji Suwałki Blues Festivalu ma być wykonany odcinek od ul. Mickiewicza do wyniesionego przejścia dla pieszych. Tu prace mają zakończyć się do 15 września. Do końca października ma być gotowy cały odcinek ul. Kościuszki.
Jak informuje magistrat, w ramach inwestycji nie będzie przekładana kostka na parkingach oraz chodnikach. Przebudowa dotyczy tylko i wyłącznie jezdni.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rafał
rafał 20.02.2019, 19:44
Wreszcie po tylu latach władze wzięły się za bubel w centrum miasta. A pieniądze można było wydać na inny cel.

Pozostałe