Skontrolowali volkswagena, jego licznik był cofnięty o blisko 320 tys. km

  • 09.01.2020, 19:11 (aktualizacja 09.01.2020, 19:19)
Skontrolowali volkswagena, jego licznik był cofnięty o blisko 320 tys.…
Wynik policyjnej kontroli osobowego volkswagena wykazał, że wskazanie jego licznika zostało zaniżone o ok. 318 000 kilometrów.

Policjanci z suwalskiej "drogówki" od 1 stycznia korzystają z nowych uprawnień. W ich ramach sprawdzają zapisy z samochodowych drogomierzy. Zmiana wskazania drogomierza pojazdu mechanicznego jest obecnie przestępstwem.

W nocy z 5 na 6 stycznia tuż przed godziną 2-gą, na drodze w miejscowości Szypliszki uwagę policjantów zwrócił samochód marki volkswagen, którego kierujący naruszał dopuszczalność używania świateł przeciwmgielnych. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Sprawcą wykroczenia okazał się 52-letni mieszkaniec powiatu płockiego. Dodatkowo policjanci w ramach nowych uprawnień, sprawdzili aktualny stan drogomierza. Po weryfikacji w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców okazało się, że jest on zaniżony o ponad 300 000 kilometrów. Wcześniejszy wpis ze stacji diagnostycznej wykazał stan 548 915 kilometrów, w chwili policyjnej kontroli było to 230 037 kilometrów. Siedzący za kierownicą właściciel volkswagena nie potrafił wyjaśnić, dlaczego stan licznika jest niższy niż ten odnotowany i zarejestrowany w bazie CEPiK w 2019 roku. Policjanci wyjaśniają teraz, jak doszło do zmiany i kto jest za to odpowiedzialny.

źródło: KMP w Suwałkach

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe