Suwałki: 4 kierowców rozpoczęło nowy rok po pijaku

  • 03.01.2020, 18:37
Suwałki: 4 kierowców rozpoczęło nowy rok po pijaku
Czterech nietrzeźwych kierujących zatrzymali suwalscy policjanci. Niechlubnym rekordzistą okazał się 33-letni mężczyzna, który kierował volvo, mając ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Suwalscy policjanci, tylko wczoraj zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierowców wyeliminowali z ruchu  drogowego, na ulicy Szwajcaria w Suwałkach przed godziną 11.00. 49-latek kierował mitsubishi mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymali po godzinie 15.00 na ul. Osiedle II w Suwałkach. Badanie alkomatem wykazało, że 33-latek kierujący volvo miał ponad  2,6 promila alkoholu w organizmie. Trzeciego nietrzeźwego kierującego zatrzymali dzielnicowi w miejscowości Lipniak. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 62-letni Suwalczanin,kierujący mercedesem miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Czwartego mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego w Jeleniewie po godzinie 23.00. 48-latka kierująca mercedesem miała niemal 2,6 promila alkoholu w organizmie. Okazała się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, bo już wcześniej zostały jej zatrzymane. Teraz dalszym losem nietrzeźwych kierujących zajmie się sąd.

W 2019 roku policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach ujawnili 232 nietrzeźwych kierujących. 192 kierowców odpowiedziało za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości z art. 178a kk., natomiast 40 kierujących prowadziło pojazd w stanie po użyciu alkoholu i odpowiadali za wykroczenie z art. 86 albo 87§1 Kodeksu wykroczeń.

W 2019 roku suwalscy policjanci odnotowali 50 zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących: 6 wypadków drogowych i 44 kolizje drogowe.

źródło: KMP w Suwałkach

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe