380 tys. zł dotacji dla czterech gmin z Suwalszczyzny

  • 20.12.2019, 12:18 (aktualizacja 20.12.2019, 12:23)
380 tys. zł dotacji dla czterech gmin z Suwalszczyzny
Integracyjne place zabaw, plaża publiczna, rozwój infrastruktury turystycznej – takie m.in. inwestycje zrealizują podlaskie gminy z Programu Operacyjnego ,,Rybactwo i Morze” 2014-2020. W czwartek, 19 grudnia br. wicemarszałek Stanisław Derehajło i członek zarządu Wiesława Burnos podpisali pierwsze cztery umowy z beneficjentami programu.

"Są to środki w ramach naboru organizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” w okresie od 29 marca do 30 kwietnia br.  – poinformował  Stanisław Derehajło "Pozytywną rekomendację rady LGR otrzymało 38 operacji, a dzisiaj podpisujemy umowy z gminami Bakałarzewo, Giby, Raczki i gminą Suwałki" – dodał wicemarszałek.

Łączna wartość  podpisanych w czwartek umów o dofinansowanie to ponad 380 tys. zł.
Najwięcej z tej puli – prawie 120 tys. zł otrzymała gmina Giby. Pieniądze są przeznaczone na dokończenie prac przy organizacji plaży publicznej w Gibach.
"To jest zwieńczenie całego kompleksu sportowego, gdyż jest to przy hali sportowej, na którą kilka lat temu dostaliśmy dofinansowanie w kwocie prawie 7 mln zł.  Teraz ta kwota jest mniejsza, ale niedużo zostało nam do dokończenia" – mówił wójt gminy Giby Rober Bagiński – "Z tych pieniędzy zrobimy pomost, będzie boisko do siatkówki plażowej, leżaki, alejka z oświetleniem fotowoltaicznym".
Otwarcie plaży w Gibach planowane jest na czerwiec br. "Mam nadzieję, że zdążymy z otwarciem na Dzień Dziecka".- dodał Robert Bagiński.

Gminy Bakałarzewo i Raczki otrzymały odpowiednio - 106 tys. i ponad 50 tys. zł na budowę infrastruktury historyczno-turystycznej. Natomiast dofinansowanie dla gminy Suwałki wnosi 111 071,00 zł.- dzięki tym pieniądzom w miejscowościach turystycznych na terenie gminy powstaną integracyjne place zabaw.

Pierwsze cztery umowy o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego ,,Rybactwo i Morze” 2014-2020 z IV naboru wniosków zawarto z następującymi beneficjentami:

Gmina Bakałarzewo

Tytuł operacji: „Budowa infrastruktury historyczno-turystycznej na Rynku w Bakałarzewie związanej z tradycją rybołówstwa doliny Rospudy””.

Kwota wsparcia:  106 075,00 zł.  


Gmina Giby

Tytuł operacji: „Budowa plaży publicznej w Gibach”.

Kwota wsparcia:  119 868,00 zł. 


Gmina Raczki

Tytuł operacji: „Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego poprzez rozwój infrastruktury turystycznej oraz realizację sieciowych działań promocyjnych na obszarze Gminy Raczki”.

Kwota wsparcia:  50 400,00 zł. 


Gmina Suwałki

Tytuł operacji: „Zabawa bez barier – integracyjne place zabaw w miejscowościach turystycznych Gminy Suwałki”.

Kwota wsparcia:  111 071,00 zł.


Ogólna dostępna kwota pomocy w ramach naboru wynosiła rana 6 624 573,00 zł w podziale na następujące przedsięwzięcia:

  1. „Podnoszenie wartości produktów, tworzenie miejsc pracy, zachęcanie młodych ludzi i propagowanie innowacji na wszystkich etapach łańcucha dostaw produktów w sektorze rybołówstwa i akwakultury” – dostępny limit 1 266 200,00 zł
  2. „Wspieranie różnicowania działalności w ramach rybołówstwa przemysłowego i poza nim, wspieranie uczenia się przez całe życie i tworzenie miejsc pracy na obszarze LSR Pojezierze Suwalsko-Augustowskie” – dostępny limit 1 815 226,00 zł
  3. „Wspieranie i wykorzystywanie atutów środowiska na obszarze LSR Pojezierze Suwalsko-Augustowskie, w tym operacje na rzecz łagodzenia zmiany klimatu” - dostępny limit 411 085,00 zł
  4. „Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego rybołówstwa i akwakultury” - dostępny limit 3 132 062,00 zł
_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe