Województwem będzie rządził ten sam zarząd, odwołani przewodniczący z KO i PSL

  • 18.02.2019, 19:48 (aktualizacja 18.02.2019, 21:06)
Województwem będzie rządził ten sam zarząd, odwołani przewodniczący z…
Zarząd województwa podlaskiego będzie pracował w dotychczasowym składzie personalnym. Na wniosek ponownie wybranego marszałka Artura Kosickiego (PiS), sejmik wybrał bowiem w poniedziałek te same co wcześniej osoby na stanowiska wicemarszałków i członków zarządu.

Ponowny wybór marszałka i pozostałych członków zarządu województwa związany był z tym, że 5 lutego marszałek Kosicki złożył rezygnację ze stanowiska.

Artur Kosicki w poniedziałek otrzymał 16 głosów i wygrał w tajnym głosowaniu ze Stefanem Krajewskim - wspólnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej i PSL, na którego zagłosowało 13 radnych. Następnie na wniosek nowego-starego marszałka sejmik powołał Marka Olbrysia i Stanisława Derehajło na wicemarszałków, zaś na członków zarządu - Wiesławę Burnos i Marka Malinowskiego. To zarząd w dotychczasowym składzie.

Kiedy głosowania związane z powołaniem zarządu regionu zakończyły się, Kosicki złożył wniosek o odwołanie przewodniczącego sejmiku Karola Pileckiego i wiceprzewodniczącego Cezarego Cieślukowskiego. To reprezentanci opozycji w sejmiku. Obaj zostali odwołani.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe