Miejskie nagrody i stypendia w dziedzinie kultury  

  • 17.02.2019, 19:23 (aktualizacja 20.02.2019 14:59)
Miejskie nagrody i stypendia w dziedzinie kultury
Jan Czerniecki, muzyk i gitarzysta, Justyna Rekść - Raubo - inicjatorka wydarzeń z zakresu muzyki klasycznej, w tym „Letniej Filharmonii AUKSO” oraz Grzegorz Bogdan, muzyk, pedagog, aranżer, dyrygent, założyciel m.in. Suwalskiego Chóru Kameralnego „Viva Musica” to tegoroczni stypendyści Miasta Suwałki, zajmujący się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury.

Z kolei aż 20 osób i zespołów otrzymało nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz opieki nad zabytkami. Była również nagroda jubileuszowa. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w niedziele w Suwalskim Ośrodku Kultury. Nagrody wręczała wiceprezydent Suwałk Ewa Sidorek oraz Zdzisław Przełomiec, przewodniczący rady miejskiej,

Chciałbym serdecznie pogratulować tegorocznym stypendystom oraz osobom nagrodzonym za zaangażowanie w życie kulturalne Suwałk. Dzięki wam Suwalczanie mogą obcować z różnego rodzaju wydarzeniami” - powiedziała Ewa Sidorek. „Mam nadzieję, że dalej będziecie wszyscy pracować na rzecz rozpowszechniania szeroko rozumianej kultury w naszym mieście” powiedziała do zebranych Sidorek.

Stypendia Miasta Suwałki w dziedzinie kultury w 2019 roku.
Jan Czerniecki otrzymał stypendium na projekt: Wydanie płyty zespołu SUSZ. Na płycie znajdą się autorskie utwory do wierszy Bolesława Leśmiana.
Będzie je można usłyszeć podczas bezpłatnego koncertu promującego płytę, który odbędzie się w ramach stypendium.
Pani Justyna Rekść-Raubo otrzymała stypendium na projekt: Album „Letnia Filharmonia AUKSO” nad Wigrami - wydawnictwo dokumentujące dwadzieścia edycji festiwalu.
Pan Grzegorz Bogdan otrzymał stypendium na realizację projektu: „Praczki z Wesołej” – pierwszy musical o mieście nad Czarną Hańczą.

Nagrody zespołowe w dziedzinie kultury.
1. Grupa taneczna TEAM KROPKI ze Studia Tańca Dance Zone.
TEAM KROPKI to grupa, w której tańczą dziewczynki w wieku 10-11 lat. Choreografem i instruktorem zespołu jest Anna Śliżewska. TEAM KROPKI regularnie zdobywa wysokie miejsca w prestiżowych konkursach i na festiwalach. Nie inaczej było w 2018 roku, w którym TEAM KROPKI wytańczył m.in.: pierwsze miejsca na 45. Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Wasilkowie oraz Mistrzostwach Polski w Tańcu Nowoczesnym w Inowrocławiu.
TEAM KROPKI otrzymuje nagrodę za szczególne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie tańca oraz promocję Suwałk na imprezach o randze krajowej i międzynarodowej.

2. Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku
UTW aktywnie wspiera seniorów w Suwałkach już od niemal 20 lat. W ramach Stowarzyszenia działają zespoły artystyczne „Złota Jesień” i „Srebrne Pierwiosnki” oraz grupa teatralno-kabaretowa „Uniwersalni”, w których seniorzy realizują swoje pasje twórcze. W 2018 roku UTW aktywnie włączyło się w świętowanie setnych urodzin Polski pod hasłem SUWAŁKI dla NIEPODLEGŁEJ, przygotowując na tę okazję specjalny program artystyczny.
Stowarzyszenie otrzymuje nagrodę Miasta Suwałki za aktywne uczestnictwo w życiu społeczno-kulturalnym Suwałk oraz za działania na rzecz osób starszych.

3. Studio Piosenki „Beciaki”
Studio Piosenki „Beciaki” prowadzone jest przez Marka Zborowskiego-Weychmana. Wokaliści studia regularnie odnoszą sukcesy w konkursach piosenki. W minionym roku wyśpiewali m.in. I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu „Nuty Przyjaźni” w Hajnówce.
W 2018 roku Studio Piosenki „Beciaki”, wraz z zespołem „Małe Suwałki” ze Szkoły Podstawowej nr 6, przygotowało program artystyczny pn. „Droga do Niepodległej”. Program prezentowany był na miejskich obchodach Święta 11 listopada, ale także w Danii i we Francji, przed tamtejszą Polonią.
Studio Piosenki „Beciaki” otrzymuje nagrodę za aktywne uczestnictwo w życiu kulturalnym miasta, promocję Suwałk w Polsce i zagranicą oraz za szczególne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie wokalistyki.

 

_

Zdjęcia (15)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe