Suwałki Arena gotowa pod koniec sierpnia

  • 16.02.2019, 12:35 (aktualizacja 16.02.2019, 12:43)
Suwałki Arena gotowa pod koniec sierpnia
Pod koniec sierpnia zostanie otwarta hala Suwałki Arena. Zima nieco spowolniła tempo prac, dlatego potrwają one aż o trzy miesiące dłużej.

Suwałki Arena miała być gotowa w maju tego roku, ale z róznych powodów prace się przeciągną do sierpnia. Jak informuje magistrat, codziennie na placu budowy jest ok 70 pracowników. Pod względem finansowym inwestycja jest zaawansowana w niemal 30 procentach a budynek jest gotowy w tzw. stanie surowym. Wykonawca montuje obecnie konstrukcje pod fasadę budynku, w środku układane są instalacje sanitarne oraz c.o. Rozstawiane są też rusztowania w celu ocieplenia ścian wełną.

Obiekt ma powstać obok stadionu piłkarskiego, na którym grają pierwszoligowe Wigry Suwałki. Pomysł budowy hali pojawił się ponad rok temu wśród działaczy siatkarskiego klubu Ślepsk Suwałki. W obecnej hali, w której gra suwalski zespół, mieści się niespełna tysiąc kibiców, a chętnych na kupno biletów jest dużo więcej.

Hala ma służyć zarówno pierwszoligowym Wigrom do treningów, siatkarzom Ślepska do rozgrywania spotkań z większą liczbą publiczności oraz innym suwalskim klubom sportowym.

Hala ma mieścić 2,2 tys. widzów. Planowana powierzchnia użytkowa obiektu to ponad 6 tys. m kw., z czego powierzchnia sportowa to blisko 1800 m kw. Zaplanowano tam boiska do siatkówki (9 na 18 m), koszykówki (15 na 28 m) i piłki ręcznej (20 na 40 m). Na trybunach będzie mogło zasiąść 2165 kibiców. Zaplanowano również salę treningową o wymiarach 14 na 24 m, o wysokości 8 m i łącznej powierzchni 340 m.

Inwestycja wyniesie ok. 37 mln zł.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe