Suwałki: nie będzie nowej Fabryki Mebli Forte

  • 28.11.2019, 13:28 (aktualizacja 28.11.2019, 13:31)
Suwałki: nie będzie nowej Fabryki Mebli Forte
Forte S.A. zrezygnowała z budowy nowoczesnej fabryki mebli w Dubowie. Inwestycja została odłożona na czas nieokreślony.

Zarząd „Forte” S.A poinformował, że podjął decyzję o odłożeniu na czas nieokreślony realizacji inwestycji w nową fabrykę mebli w Suwałkach.

„Obecnie nie będzie kontynuował rozmów z Grupą HOMAG w sprawie zawarcia umowy dotyczącej zaprojektowania, wykonania i dostawy wyposażenia linii produkcyjnych do nowej fabryki mebli w Suwałkach (...) Decyzja podyktowana jest wysoką niepewnością co do sytuacji makroekonomicznej w Europie oraz stale rosnącymi kosztami działalności Spółki, w szczególności dotyczącymi wzrostu kosztów energii i kosztów pracy, jak również ograniczeniami dostępu do siły roboczej, które mogą mieć istotny wpływ na ekonomiczną opłacalność przedsięwzięcia” - brzmi komunikat spółki.

Spółka Forte w 2018 roku wybudowała na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej fabrykę płyt wiórowych inwestując w nią ponad pół miliarda zł. Fabryka zatrudnia ok. 500 osób. Podobną ilość pracowników miała przyjąć fabryka mebli.

Forte to lider w Europie produkcji mebli "w paczkach". Spółka Forte ma w Polsce pięć fabryk zlokalizowanych w Ostrowi Mazowieckiej, Suwałkach, Białymstoku i Hajnówce. Produkty Forte trafiają do 40 krajów na świecie.

JB

 

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe