Suwałki: ul. Pileckiego - część Trasy Wschodniej już przejezdna

  • 22.11.2019, 13:19 (aktualizacja 22.11.2019, 13:23)
Suwałki: ul. Pileckiego - część Trasy Wschodniej już przejezdna
Miasto Suwałki oddało w piątek do użytku pierwszą część tzw. Trasy Wschodniej, która omija centrum miasta. Ponad 2-kilometrowy odcinek drogi kosztował 19,6 mln zł.

Suwałki od kwietnia tego roku mają 13-kilometrową obwodnicę, dzięki której ciężarówki nie przejeżdżają przez centrum miasta. Trasa Wschodnia, która docelowo będzie miała ok. 5 km długości ma rozładować lokalny ruch drogowy naszego miasta.

Powstały odcinek drogi o długości 2,2 km prowadzi od ulicy Pułaskiego do ulicy Północnej. Ulica Rotmistrza Witolda Pileckiego kosztowała 19,6 mln zł z czego 10,3 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Obok drogi jest ścieżka rowerowa oraz ciąg pieszo-rowerowy, zatoki autobusowe wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i teletechniczną, a także oświetlenie i zieleń. W ramach inwestycji powstały także dwa ronda.

Ulica rozwiązuje szereg problemów, które występowały w tej części miasta. Teraz szybciej będzie można dojechać do obwodnicy naszego miasta oraz do Osiedla Północ. Myślę też, że ciężki transport do fabryk, który poruszał się do tej pory innymi ulicami, wybierze się właśnie tędy” - powiedział podczas otwarcia drogi prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

W ramach budowy Trasy Wschodniej w trakcie realizacji jest już drugi jej odcinek o długości 1,5 km. Ta droga ma być oddana do użytku w przyszłym roku i będzie kosztowała ok. 25 mln zł. Pozostanie jeszcze ostatni odcinek, na realizację, którego miasto nie ma jeszcze pieniędzy.

JB

_

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe