Sejny: Libacja alkoholowa w internacie ZSCKR, uczeń na pogotowiu, sprawa w sądzie dla nieletnich

  • 08.11.2019, 18:14
Sejny: Libacja alkoholowa w internacie ZSCKR, uczeń na pogotowiu, sprawa w sądzie dla nieletnich
W poniedziałek po południu w internacie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach uczniowie zorganizowali sobie libację alkoholową. Jednego z nich nieprzytomnego zabrała karetka pogotowia.

W poniedziałek 4 listopada w godzinach popołudniowych młodzież urządziła sobie libację alkoholową w internacie. Podczas tej imprezy jeden z uczniów klasy II 17-latek po spożyciu dużej ilości alkoholu stracił przytomność i nie było z nim kontaktu. Do nieprzytomnego ucznia zostało wezwane pogotowie ratunkowe. 17-latek trafił do szpitala.

Lekarze powiadomili o zdarzeniu sejneńską policję. Jak poinformowała nas jej rzeczniczka Ewa Bednarska, rzeczywiście do policji wpłynęło zawiadomienie o tym zdarzeniu. Dodała, że było podejrzenie, że 17-latek mógł też być pod wpływem narkotyków, ale badanie ostatecznie to wykluczyło.

O libacji poinformowała nas matka jednego z uczniów mieszkającego w internacie. „Pytam się gdzie był w tym czasie wychowawca? Dyrekcja chwali się w mediach i ulotkach reklamowych, że dbają o bezpieczeństwo uczniów. Sytuacja z poniedziałku zdaje się temu przeczyć” - mówi kobieta. Matka rozważa zabranie dziecka z internatu, by nie stała mu się krzywda.

Ewa Bednarska powiedziała, że policja powiadomiła o wszystkim Sąd Rodzinny i Nieletnich w Suwałkach, który zajmie się sprawą. Sąd będzie musiał ustalić czy opieka nad  młodzieżą była sprawowana wówczas należycie.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe