Suwałki: posadzili 102 drzewa na bulwarach przy Czarnej Hańczy (foto+video)

  • 07.11.2019, 16:02
Sadzenie drzew na suwalskich bulwarach
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mieszkańcy Suwałk posadzili w czwartek 102 drzewa na bulwarach przy Czarnej Hańczy. Suwalskie bulwary to nowe miejsce reakreacyjne, które miasto buduje za 20 mln zł.

W akcji sadzenia drzew wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach. Przy bulwarach zostały posadzone: dęby, klony, wierzby, brzozy, lipy i jesiony. Drzewa mają od 2 do 3 metrów wysokości.

„Jesień to jest dobra pora roku do sadzenia drzew. W tym miejscu zieleń jest potrzebna, potrzebny będzie cień. W Suwałkach powstaje dość dużo nowych powierzchni zielonych, takich miejsc do rekreacji. Dobrze, że angażują się w to mieszkańcy oraz młodzież szkolna” - powiedział prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Mieszkańcy rok temu także posadzili 100 drzew na 100-lecie niepodległości Polski w parku na osiedlu Północ w innej części miasta.

Budowa bulwarów nad rzeką Czarna Hańcza w centrum Suwałk ma kosztować blisko 20 mln zł. Powstają tam tereny rekreacyjne oraz obiekt, który będzie pełnił funkcję galerii, kawiarni i wypożyczalni sprzętu wodnego. Budowa bulwarów rozpoczęła się w 2017 roku. Pierwszym etapem projektu była budowa ulicy Andrzeja Wajdy. Tuż obok został wyremontowany budynek nazywany „starą łaźnią”. Pod koniec roku zostanie tam przeniesiona Galeria Andrzeja Strumiłły. Władze miasta zaplanowały tam także część gastronomiczną oraz wypożyczalnię kajaków.

Tuż przy rzece Czarna Hańcza powstały ścieżki pieszo-rowerowe, chodniki, mała architektura i oświetlenie. Są też stojaki dla rowerów, ławki oraz kosze na śmieci. W ramach projektu dokonana została regulacja brzegów rzeki oraz umocnienia skarp na blisko kilometrowym odcinku. Powstaje też slip dla kajaków oraz kładka dla pieszych i rowerów.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe