Kto poderżnął gardło 68-letniej kobiety? Sprawcy szukają specjalne psy z Niemiec

  • 06.11.2019, 17:18
Kto poderżnął gardło 68-letniej kobiety? Sprawcy szukają specjalne psy z Niemiec
Od blisko miesiąca oleccy policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Suwałkach prowadzą intensywne czynności w sprawie zabójstwa mieszkanki Olecka. Dzisiaj przeprowadzono kolejne z udziałem specjalnie szkolonych psów, które do Olecka przyjechały z niemieckiej Saksonii.

Do zabójstwa mieszkanki Olecka doszło blisko miesiąc temu.  Ciało kobiety znaleziono w jej mieszkaniu. Policja została zawiadomiona przez jedną z mieszkanek Olecka. 68-latka została zamordowana, miała podcięte gardło. W tej sprawie zostali zatrzymani 38-letni Mariusz K. i 17-letni Dominik K. śledczy postawili im zarzut niezawiadomienia o zabójstwie organów ścigania. Sąd w Olecku postanowił o ich aresztowaniu, ale nie ma dowodów, by to oni dokonali zabójstwa.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Suwałkach prowadzą  dodatkowe działania. Dzisiaj przeprowadzono czynności, w których wykorzystano psy sprowadzone z niemieckiej Saksonii. Psy, które przez kilka godzin pracowały na terenie miasta są rasy Bloodhound. Olivia i Chira – bo takie noszą imiona, są specjalnie szkolone do szukania osób po zapachu. Wykorzystywane są w szczególności w poszukiwaniu osób zaginionych. Pracowały już kilkukrotnie na terenie Polski, ale również w Austrii czy Czechach. Psy wraz ze swoimi przewodnikami służą w niemieckiej policji od 3 i 5 lat.

Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania Policja nie ujawnia wyników ani szczegółów przeprowadzonych czynności.

_

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe