Miasto da 1000 zł za dobry pomysł

  • 23.10.2019, 13:20
Miasto da 1000 zł za dobry pomysł
Mieszkańcy Suwałk sami zdecydują jak nazywać się będzie system roweru miejskiego, który uruchomiony będzie w naszym mieście już w przyszłym roku. Prezydent ogłosił konkurs w tej sprawie i za najlepszy pomysł da 1000 zł.

Od 24 października do 7 listopada miasto czeka na propozycje nazw. 12 listopada uruchomi specjalną sondę z nadesłanymi zgłoszeniami. Potrwa ona do 19 listopada. Zwycięzca otrzyma 1000 zł nagrody.
"Chcemy by to mieszkańcy Suwałk wzorem innych miast zdecydowali jak będzie nazywał się nasz system roweru miejskiego. W Białymstoku jest Biker, w Łomży Łoker. Zobaczymy jakie nazwy zaproponują Suwalczanie" – informuje prezydent Czesław Renkiewicz. "Dodatkowo już niedługo uruchomimy konsultacje społeczne w trakcie których Suwalczanie będą mogli wypowiedzieć się na temat zaproponowanych przez nas lokalizacji stacji rowerowych" – dodał Renkiewicz.
Jak wziąć udział w konkursie? Wystarczy wypełnić specjalny formularz dostępny na stronie Urzędu Miejskiego i przesłać go na adres: [email protected] albo złożyć go w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Suwałkach.
Zakup roweru miejskiego w Suwałkach jest możliwy dzięki projektowi pn. „Poprawa jakości systemu transportu publicznego w mieście Suwałki - III etap”. Cały projekt pochłonie ok 30 mln zł (26 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej).

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe