Wigry dostały od miasta prawie 5 mln, a Ślepsk 1,8 mln

  • 18.10.2019, 13:02 (aktualizacja 18.10.2019, 13:10)
Wigry dostały od miasta prawie 5 mln, a Ślepsk 1,8 mln
W dwóch ostatnich latach samorząd suwalski przekazał na oba kluby 6,7 mln zł. To jednak grający słabiej piłkarze Wigier dostali prawie 5 mln zł, a siatkarze Ślepska Malow dużo mniej.

Jak informuje Urząd Miejski w Suwałkach, „miasto nie finansuje klubów sportowych”, ale kluby te mogą otrzymywać dotacje na realizację zadań sportowych. Ponadto klub otrzymuje pieniądze z przeznaczeniem na stypendia sportowe dla zawodników i trenerów drużyny. Kluby sportowe otrzymują także dotacje na szkolenie dzieci i młodzieży w ramach corocznie ogłaszanego konkursu przez prezydenta. Z tego pochodzą dość duże kwoty, które są przeznaczane na sport, na tym najwyższym poziomie.

Przypomnijmy, że Wigry Suwałki grają na zapleczu ekstraklasy, czyli w 1. lidze od 2014 roku. Raz jest lepiej, raz gorzej, ale nigdy zespół nie dominował w tych rozgrywkach. Z kolei Ślepsk Malow Suwałki w 1. lidze siatkarzy grał od 2009 roku. Od kilku lat walczył o najwyższe cele i w tym roku udało się awansować do Plus Ligi, gdzie nasi siatkarze będą grać z najlepszymi zawodnikami świata.

Więcej pieniędzy trafia jednak do Wigier. W latach 2018 i 2019 miasto w ramach różnych form dofinansowania przekazało Suwalskiemu Klubowi Sportowemu „Wigry” 4 mln 915 tysięcy zł. Obecnie Wigry Suwałki są spółka akcyjną. Z kolei MKS Ślepsk Suwałki a obecnie MKS Ślepsk Malow Suwałki Sp. z o.o. otrzymał w tym samym czasie od miasta 1 mln 791 tysięcy zł.

W sezonie 2019/2020 miasto również zaplanowało przekazanie stypendiów dla piłkarzy i siatkarzy. Wigry od lipca tego roku do czerwca 2020 r. otrzymają do 130 tysięcy zł miesięcznie, zaś Ślepsk Malow od sierpnia tego roku do końca maja 2020 roku 100 tys. zł miesięcznie. Wysokość dotacji na 2020 rok nie jest jeszcze znana i zależy od kondycji miejskiego budżetu w przyszłym roku.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Robert
Robert 19.10.2019, 10:34
Pieniądze dla Wigier to nie tylko przelewy z konta na konto. Drugie tyle, jeśli nie więcej, to darmowe usługi na rzecz klubu jak stadion, woda prąd, ogrzewanie, sprzątanie ,koszenie, spikerzy i inni pracownicy, hostel,sale, boiska, oświetlenie, Pół OSiR pracuje na Wgry. Do tego dochodzą wpływy od spółek PEC, PWiK, śmieciarni, PGK.

Pozostałe