28-latka z Sejn ścigali policjanci z Podlasia i Mazowsza – padły strzały

  • 17.10.2019, 13:04 (aktualizacja 17.10.2019, 13:07)
28-latka z Sejn ścigali policjanci z Podlasia i Mazowsza – padły strzały
Funkcjonariusze z dwóch województw ścigali 28-letniego kierowcę z Sejn, który pędził trasą S8 z bardzo dużą prędkością pod prąd. Sejnianin nie miał prawa jazdy.

28-letni mieszkaniec Sejn jechał mitsubishi. „Pierwsze zgłoszenia, które mieliśmy w nocy informowały, że gdzieś na wysokości miejscowości Tykocin w kierunku Warszawy na trasie S8 pod prąd jedzie z bardzo dużą prędkością samochód. Informacje wskazywały na to, że ma on włączone światła drogowe, więc dodatkowo oślepia wszystkich kierowców. Tych zgłoszeń było dość dużo” - powiedział Tomasz Krupa z podlaskiej policji.

Od strony Białegostoku w pościg za mężczyzną ruszyły policyjne załogi, ale pirat z Sejn nie chciał się zatrzymać. W końcu prowadzone przez niego mitsubishi wyjechało z woj. podlaskiego. Wtedy do akcji włączyli się policjanci z Ostrowi Mazowieckiej i Wyszkowa.

"Początkowo funkcjonariusze z Ostrowi Mazowieckiej próbowali zatrzymać tego mężczyznę, ale kierujący jechał wprost na nich, tak że musieli uciekać za bariery energochłonne" - relacjonuje z kolei rzecznik prasowa mazowieckiej policji Katarzyna Kucharska.

W Wyszkowie również pędził wprost na policjantów. Wówczas ci widząc, że stwarza zagrożenie zdecydowali się oddać strzał w kierunku prowadzonego przez niego auta. Mężczyzna pojechał jednak dalej. "Dopiero po kliku minutach funkcjonariuszom udało się go zatrzymać" - mówi podinsp. Kucharska.

28-latkowi w tym tygodniu zabrano prawo jazdy, bo również nie zatrzymał się policyjnej kontroli. Zdarzenie miało miejsce 15 października w Sejnach ok godz. 5 rano. W efekcie mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia został zwolniony, wsiadł kolejny raz w samochód i bardzo podobnie się zachował.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe