CBŚ zlikwidowało 10 agencji towarzyskich, w tym w Suwałkach (foto+wideo)

  • 17.10.2019, 12:32
2019_10_16_suwalki_agencje_video_net.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
CBŚ zlikwidowało już 10 agencji towarzyskich tzw. „mieszkaniówek”, w tym w Suwałkach. Czterej mężczyźni podejrzani o sutenerstwo zostali aresztowani na 2 miesiące przez suwalski sąd.

Zorganizowana grupa przestępcza działała na terenie dwóch województw, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Policjanci zlikwidowali agencje w Suwałkach, Augustowie, Ełku i Białymstoku.

Mężczyźni zostali zatrzymani we wtorek w Ełku przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. Policjanci wkroczyli również do ich miejsc zamieszkania, przeszukując również 10 lokali, w których świadczone były usługi seksualne. Znaleźli i zabezpieczyli 2 atrapy broni palnej, telefony komórkowe, nośniki pamięci, laptopy, dokumentację związaną w wynajmem lokali oraz inne przedmioty stanowiące obecnie materiał dowodowy w sprawie. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono blisko 100 tys. zł znalezione w mieszkaniach podejrzanych.

Prokuratura postawiła wszystkim zarzut czerpania korzyści z prostytucji. Jednemu z mężczyzn dodatkowo przedstawiono zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Grupa ta działała od 2018 roku. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Sprawdzają czy takie agencje były prowadzone w innych miastach Północno-Wschodniej Polski. Podejrzanym za sutenerstwo grozi do 5 lat więzienia.

JB

_

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe