Trzy kluby otwarte dla suwalskich seniorów

  • 11.02.2019, 12:34
Trzy kluby otwarte dla suwalskich seniorów
Trzy kluby czekają w Suwałkach na seniorów, czyli suwalczan w wieku powyżej 60 lat. W tym roku kluby poprowadzą: Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku przy ul. Ciesielskiej 15, Stowarzyszenie „Nie Po Drodze” przy ul. Chopina 6 a oraz Stowarzyszenie Kostroma i Suwalskie Stowarzyszenie Mangi, Anime, Fantastyki i RPG "Mroczne Bractwo" w centrum miasta.

Umowy o dofinansowanie klubów przez Miasto Suwałki podpisał w piątek prezydent Czesław Renkiewicz .
Kluby są czynne cztery dni w tygodniu. Oferują zajęcia artystyczne, umysłowe, zdrowotne i spotkania integracyjne. Są otwarte dla każdego mieszkańca Suwałk w wieku powyżej 60 lat. Nie trzeba się zgłaszać, ani zapisywać, każdego dnia można dołączyć do grupy klubowiczów. Ci, którzy już korzystają z oferty działających od trzech lat klubów podkreślają, że to doskonały sposób na samotność i smutki „jesieni życia”.
Działalność Klubów Seniora zostanie w tym roku wsparta przez Miasto Suwałki kwotą 165 tys. zł. Dodatkowo, 10 procent kosztów działania każdego z klubów (w postaci finansowej i wolontariatu) dołożą w ramach tzw. wkładu własnego organizacje pozarządowe, prowadzące kluby.

źródło: UM Suwałki

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe