De Mono zagra dla niepełnosprawnych intelektualnie w Suwałkach

  • 16.10.2019, 12:29 (aktualizacja 16.10.2019, 12:45)
De Mono zagra dla niepełnosprawnych intelektualnie w Suwałkach
„Kochać to nie znaczy zawsze to samo” – zaśpiewa w Suwałkach De Mono. Tym razem będzie chodziło o miłość do słabszych i bardziej potrzebujących – dochód z koncertu zasili suwalskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

25 października o 19.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury zagra De Mono, gwiazda lat 90., przedstawiciele muzyki środka, których wciąż na co dzień słyszymy w radio z hitami „Kochać inaczej”, „Statki na niebie”, „Znów jesteś ze mną”.

Koncert ma konkretny cel, jest nim wsparcie dla Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło Suwałki. Działa ono od ponad 50 lat, obejmując opieką niemal 80 osób w prowadzonych przez siebie trzech placówkach.

PSONI prowadzi teraz szeroko zakrojone projekty. W jednym z nich współpracuje z dwoma innymi organizacjami nad modelem mieszkań wspomaganych dla podopiecznych, miejsc, gdzie niepełnosprawni pod okiem opiekunów mogą trenować samodzielne życie i troszczenie się o swój byt. W drugim projekcie chodzi o zbudowanie wokół podopiecznych kręgów wsparcia, które pomogą im odnaleźć się w społeczności i radzić sobie po śmierci rodziców lub opiekunów.

„Placówki działają w budynkach po zlikwidowanych wiejskich szkołach
przekazanych w dzierżawę przez Gminę Suwałki i wyremontowane przez Stowarzyszenie w
ramach środków pozyskanych z 1% podatku dochodowego, akcji i imprez charytatywnych,
zbiórek publicznych, dotacji i darowizn. Istniejące budynki są niewielkie i uniemożliwiają
zwiększanie oddziaływań” – piszą o sobie społecznicy.

To właśnie na rozbudowę jednej z placówek, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno- Wychowawczego w Brodzie Nowym, ma być przeznaczony dochód z koncertu. Bilety w cenie 55–100 zł są do nabycia w kasie SOK–u lub na jego stronie internetowej.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe