Miasto ogłosiło przetarg na zakup 15 autobusów na gaz ziemny

  • 11.10.2019, 13:52 (aktualizacja 11.10.2019, 13:57)
Miasto ogłosiło przetarg na zakup 15 autobusów na gaz ziemny
Miasto ogłosiło przetarg na zakup 15 autobusów na gaz ziemny, które za ponad rok mają jeździć w Suwałkach. Samorząd ma na ten cel 26 mln zł.

Miasto kupi autobusy w ramach projektu unijnego, dzięki któremu ma poprawić się jakość transportu publicznego w Suwałkach. Cały projekt ma być zrealizowany za 30 mln zł. 23,5 mln pochodzi z UE, zaś 2,5 mln z budżetu państwa.

„Po decyzji o dofinansowaniu tego przedsięwzięcia z Unii Europejskiej ogłosiliśmy przetarg na zakup autobusów. Przedmiotem zamówienia jest dostawa piętnastu fabrycznie nowych autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym CNG w tym trzy autobusy typu midi, jedenaście typu maxi i jeden typu mega” - powiedział prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Na oferty samorząd czeka do 12 listopada tego roku. Przetarg zostanie rozstrzygnięty prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Od podpisania umowy firma, która wygra przetarg będzie miała 12 miesięcy na dostarczenie pojazdów.

W ramach projektu miasto wdroży również miejski system roweru publicznego. System obejmie 12 stacji rowerowych, na których będzie po 10 rowerów. 3 stacje będą przystosowane do ładowania rowerów elektrycznych, których będzie 10 sztuk. Każda stacja będzie wyposażona w terminal i stojaki.

Miasto przebuduje też infrastrukturę do obsługi transportu miejskiego oraz poprawy bezpieczeństwa pasażerów. Projekt zakłada również budowę stacji na gaz CNG. Na te dodatkowe elementy projektu będą ogłaszane kolejne przetargi.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe