Sportowe Suwałki na topie

  • 09.10.2019, 16:45 (aktualizacja 09.10.2019, 16:50)
Sportowe Suwałki na topie
Suwałki najlepsze w Polsce w grupie średnich miast pod względem sportu dla wszystkich. Ogłoszono wyniki 25. Turnieju Miast i Gmin.

Suwałki otrzymały 28 punktów i znalazły się na pierwszym miejscu w grupie miast od 40 do 100 tys. mieszkańców, wyprzedzając Police i Ostrów Wielkopolski, ale też Kołobrzeg, Legnicę czy Kalisz. „Należy nadmienić, iż miasto Suwałki co roku zajmuje wysokie lokaty w projekcie, co bez wątpienia świadczy, że jesteśmy jednym z najbardziej usportowionych regionów w Polsce” – czytamy na stronie OSiR.

Zasady turnieju nakazują zorganizować jak najwięcej imprez, aktywizujących do ruchu mieszkańców w każdym wieku – od przedszkolaków po seniorów. W tej edycji startujące w rywalizacji samorządy miały na to czas od 26 maja do 1 czerwca, czyli w 11. Europejskim Tygodniu Sportu dla Wszystkich. Im więcej czynnych uczestników, tym wyższa punktacja dla samorządu. Na wynik ma też wpływ stosunek uczestników do ogólnej liczby mieszkańców, oraz liczba zorganizowanych imprez.

W przypadku naszego miasta było to 139 imprez i zajęć, przy których pracowało 36 wolontariuszy, a wzięło w nich udział ponad 30 tys. startujących lub aktywnych uczestników! Cykl rozpoczął się biegiem Miss Run, przez cały tydzień można było skorzystać z zajęć od żeglarstwa i zumby, przez MMA, po bowling i karate. Koszt sportowego tygodnia to 58 tys. zł.

Rozstrzygnięcie tegorocznej rywalizacji w usportowieniu odbyło się w Rucianem Nidzie. Nagrodę w imieniu miasta odebrał Waldemar Borysewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe