Nagroda dla stowarzyszenia "Nie po drodze"

  • 09.10.2019, 11:38
Nagroda dla stowarzyszenia "Nie po drodze"
Suwalskie stowarzyszenie „Nie Po Drodze” z tytułem „Inicjatywa Lokalna Roku 2019” w kategorii „Budowanie wspólnoty lokalnej”.

Działająca od 2002 roku organizacja otrzymała tytuł za zeszłoroczną inicjatywę „Odwiedziny. Terenowa Animacja Kultury”. W jej ramach animatorzy prowadzili warsztaty w obszarze Suwałk, objętym rewitalizacją: w podwórkach ul. Kościuszki, Emilii Plater, Osiedla II, Sejneńskiej, Ciesielskiej oraz Wigierskiej. Razem z mieszkańcami przygotowywali mapy okolicy, na których ci ostatni mogli zaprezentować ważne dla siebie miejsca, pokazać swoje potrzeby i przyznać do marzeń, które zmieniłyby ich życie na lepsze. Finał projektu to podwórkowe pikniki, oraz synteza zebranej wiedzy, punkt wyjścia do dalszej pracy na rzecz mieszkańców tego nieco zmarginalizowanego obszaru miasta.

Doroczna nagroda „Inicjatywa Lokalna Roku” została przyznana w kategoriach (prócz budowania wspólnoty): edukacja i sport, kultura i dziedzictwo narodowe, polityka społeczna. Przyznano także wyróżnienie specjalne za całokształt działalności. Kapituła konkursu docenia inicjatywy, które budzą obywatelskiego ducha, aktywizują mieszkańców i pomagają im się zintegrować. W październikowej gali przyznania tytułów wziął udział wojewoda podlaski, Bohdan Paszkowski.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe