Ponad 37 tys. zebrali dla Bajki podczas koncertu Sadowskiej

  • 08.10.2019, 18:36
Ponad 37 tys. zebrali dla Bajki podczas koncertu Sadowskiej
37,5 tys. zł zebrano podczas charytatywnego koncertu na rzecz Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka” w Suwałkach. Wystąpiła m.in. Maria Sadowska z zespołem No Logo z Sejn.

Imprezę na rzecz przystani dla dzieci autystycznych w Suwalskim Ośrodku Kultury zorganizowała suwalska firma CAL wspólnie z „Bajką”. Jak podkreślała dyrektor zarządzająca, Sylwia Ciszewska, dotychczasową działalność charytatywną, polegającą na przekazywaniu produktów i kwot postanowiono w CAL zastąpić aktywizacją całej społeczności.

I to się udało. W SOK–u stawiło się pół tysiąca osób o gorących sercach. Na scenie koncertowej zaprezentowali się podopieczni „Bajki”, licytowano też obrazy ich autorstwa. Za kwotę 12 tys. zł „poszły” podarowane przez prof. Andrzeja Strumiłłę rysunki i albumy. Gwiazdą wieczoru była wokalistka Maria Sadowska z zespołem No Logo w programie „Symfonia małego miasta” z wizualizacjami starych Sejn, autorstwa Marcina Pawlukiewicza.

Plon imprezy posłuży „Bajce” do zakończenia remontu siedziby przy ul. Paca. Prócz szkoły ma tam działać miejsce, w którym niepełnosprawni i ich rodzice znajdą wiedzę, wsparcie terapeutów i warsztaty umiejętności potrzebnych, aby odnaleźć się i bez przeszkód funkcjonować w społeczności.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe