Suwałki: jest nowoczesna jednostka straży pożarnej (foto)

  • 08.10.2019, 17:17 (aktualizacja 08.10.2019, 17:42)
Suwałki: jest nowoczesna jednostka straży pożarnej (foto)
12 mln zł kosztowała budowa nowej komendy straży pożarnej oraz jednostki ratowniczo-gaśniczej w Suwałkach. We wtorek miały miejsce uroczystości oddania obiektu strażakom do użytkowania.

Budowa nowej komendy z jednostką ratowniczo-gaśniczą trwała ponad rok. Obiekt ma powierzchnię ok. 2 tys. metrów sześciennych. Na piętrze powstała część biurowa. Pod nią jest część szkoleniowa oraz ratowniczo-gaśnicza z pięcioma boksami dla samochodów gaśniczych i myjnią. Obok budynku powstało boisko do siatkówki i koszykówki, 100-metrowy tor biegowy oraz ścianka do wspinaczki.

Komenda powstała przy ul. Witosa, obok dawnego budynku administracyjnego Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Suwałkach. Według strażaków, usytuowanie drugiej jednostki przyśpieszy pomoc w sytuacjach wielu zagrożeń w północnej części miasta i powiatu suwalskiego.

Dotychczasowa strażnica znajduje się przy ul. Mickiewicza w południowej części Suwałk i będzie obsługiwała południową część obszaru suwalskiego. Jednostka ta miała dotąd ponad tysiąc interwencji rocznie i była jedną z najbardziej obciążonych w województwie.

W uroczystości otwarcia komendy uczestniczył wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński, który przypomniał, że strażacy czekali w Suwałkach na nowy obiekt ponad 20 lat. "Strażacy potrzebują nowoczesnych obiektów, sprzętu, wyposażenia, środków transportu i powinni być dobrze wynagradzani za swoją ofiarną służbę. Temu wszystkiemu służy rządowy program modernizacji służb mundurowych" - powiedział Zieliński.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andrzej
Andrzej 09.10.2019, 14:16
Jakby nakłuć jegomościa szplką, ależ to byłby huk !

Pozostałe