Rosjanin chciał przemycić haszysz warty 4 mln zł (foto)

  • 01.10.2019, 12:43 (aktualizacja 01.10.2019, 12:59)
loadingŁaduję odtwarzacz...
Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 81 kg haszyszu o czarnorynkowej wartości ponad 4 mln zł. Ujawnione narkotyki przewoził obywatel Rosji.

43 - letni obywatel Rosji został zatrzymany do kontroli w okolicach Wiżajn. Mężczyzna jechał mercedesem w kierunku granicy polsko - litewskiej. Jego nienaturalne zachowanie  podczas przeprowadzanych czynności wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy. Samochód poddano szczegółowej kontroli, która potwierdziła przypuszczenia funkcjonariuszy Straży Granicznej. W pojeździe znajdowała się podwójna podłoga. W wyniku przeszukania auta ujawniono 134 zamknięte hermetycznie paczki różnej wielkości z suszem roślinnym. Użyty tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz. Łącznie zabezpieczono ponad 81 kg haszyszu o szacunkowej wartości ponad 4 mln zł.

Obywatel Rosji decyzją Sądu Rejonowego w Białymstoku został 30 września br. tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a następnie osadzony w Areszcie Śledczym w Białymstoku. Ponadto zatrzymano samochód o wartości około 150 tys. zł, w którym znajdowały się narkotyki. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi grzywna i nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.

źródło: POSG w Białymstoku

_

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe