Marek Komorowski kandydatem PiS do Senatu

  • 30.09.2019, 16:20 (aktualizacja 30.09.2019, 16:30)
Marek Komorowski kandydatem PiS do Senatu
Wiceprzewodniczący sejmiku województwa podlaskiego Marek Komorowski jest kandydatem PiS na senatora w naszym okręgu. To kandydatura zgłoszona w poniedziałek po śmierci Kornela Morawieckiego.

Kornel Morawiecki zmarł w poniedziałek, po ciężkiej chorobie. Miał 78 lat.

W związku ze śmiercią Morawieckiego PiS miał możliwość zgłoszenia nowego kandydata na senatora w naszym okręgu pod warunkiem, że stanie się to w poniedziałek do końca godzin pracy Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku. Zgodnie z Kodeksem wyborczym, jeśli skreślenie nazwiska kandydata na senatora nastąpiło wskutek jego śmierci, zgłaszający ma możliwość zgłoszenia nowego kandydata, najpóźniej jednak w 15 dniu przed dniem wyborów. Ten termin minął właśnie w poniedziałek 30 września. Zgodnie z Kodeksem wyborczym, zgłoszenie nowego kandydata nie wymagało kolejnej zbiórki co najmniej 2 tys. podpisów, co jest konieczne przy zgłaszaniu kandydatów na senatora.

O mandat senatorski w okręgu nr 59 ubiegają się Zenon Białobrzeski (PSL), Marek Komorowski (PiS) i Janusz Wasilewski (Kukiz'15 do Senatu).

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Robert Grzybiński
Robert Grzybiński 01.10.2019, 01:12
15 dni przed wyborami minęło w sobotę. Oczywiście w sobotę nie było przesłanek do zgłoszenia innego kandydata, nie było więc możliwości by przesuwać termin na poniedziałek z powodu dni wolnych.
Zgłoszenia nowego kandydata, Marka Komorowskiego, dokonano po terminie z przyczyny która wystąpiła po terminie.


Pozostałe