Powstał Ośrodek Sportów Wodnych dla kajakarzy (galeria zdjęć)

  • 28.09.2019, 16:15 (aktualizacja 28.09.2019, 16:23)
Powstał Ośrodek Sportów Wodnych dla kajakarzy (galeria zdjęć)
5,7 mln zł kosztował Ośrodek Sportów Wodnych w Augustowie, który został w sobotę otwarty jako baza sportowa dla kajakarzy, głównie Sparty Augustów.

Baza powstała nad rzeką Netta. Obiekt kosztował 5,7 mln zł, z czego 1,4 mln zł to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ośrodku jest magazyn na kilkadziesiąt kajaków, siłownia dla sportowców i pomieszczenia socjalne.

„Nasi sportowcy, nasi kajakarze marzyli o tej bazie kilkadziesiąt lat. Chcemy, by dzięki niej kajakarstwo dalej było chlubą Augustowa” - powiedział burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk. Burmistrz dodał, że treningi będą się teraz odbywały w normalnych, cywilizowanych warunkach. „Piękna historia augustowskiego kajakarstwa wypełniona jest nazwiskami wielu wspaniałych trenerów i zawodników zdobywających laury w Polsce, Europie i na świecie. Augustów jest dumną ojczyzną kajakarskich olimpijczyków” - powiedział podczas uroczystego otwarcia ośrodka Karolczuk.

Jeden z nich Piotr Markiewicz, olimpijczyk z 1996 roku w Atlancie oraz dwukrotny mistrz świata w kajakarstwie z 1995 roku powiedział, że zawodnicy przez kilkadziesiąt lat mieli w Augustowie trudne warunki do trenowania. „To były naprawdę surowe warunki, bez ogrzewania w starym hangarze. Na pewno był tam duch pracy i czystej rywalizacji sportowej. Baza, którą już mamy to obiekt skrojony na miarę takiego klubu jak Sparta Augustów” - powiedział Markiewicz.

Po uroczystym otwarciu obiektu odbył się kajakarski Super Sprint o Puchar Burmistrza Augustowa.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Robert
Robert 28.09.2019, 16:48
Dlaczego nie było Jarosława "Openera" ?
Nie liczy się twarcie.

Pozostałe