Marszałek woj. podlaskiego zrezygnował ze stanowiska

  • 06.02.2019, 20:36 (aktualizacja 06.02.2019, 21:51)
Marszałek woj. podlaskiego zrezygnował ze stanowiska

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki (PiS) złożył na ręce przewodniczącego sejmiku województwa rezygnację ze stanowiska, podając przy tym powody osobiste.

W tej sytuacji sejmik na najbliższej sesji, która powinna się odbyć 18 lutego zajmie się przyjęciem tej rezygnacji.

Według art. 38 ustawy o samorządzie województwa, w przypadku złożenia rezygnacji przez marszałka, jej przyjęcie przez sejmik następuje zwykłą większością głosów, a sama rezygnacja pociąga za sobą rezygnację całego zarządu.

Jaki wynika z tych przepisów, jeśli do podjęcia takiej uchwały nie dojdzie (nie uzyska ona większości głosów albo sprawa nie stanie na sesji sejmiku), jest to równoznaczne z przyjęciem rezygnacji z upływem ostatniego dnia miesiąca, w którym odbyła się taka sesja sejmiku (w tym wypadku - z końcem lutego). Po przyjęciu rezygnacji, marszałek pełni jednak obowiązki do wyboru nowego zarządu.

Powodem rezygnacji marszałka mogą być zmiany w kierownictwie PiS w podlaskiem. Niedawno nowym szefem struktur wojewódzkich został Dariusz Piontkowski, który zastąpił posła Krzysztofa Jurgiela. Mówi się, że Kosicki nie widzi możliwości współpracy w Piontkowskim i złożył swoją rezygnację.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe