Najwięcej pieniędzy na drogi dostał Filipów

  • 17.09.2019, 17:35
Najwięcej pieniędzy na drogi dostał Filipów
Osiem odcinków dróg wyremontują gminy powiatu suwalskiego, korzystając z dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Najwięcej pieniędzy pozyskała gmina Filipów.

Gmina Filipów pozyskała dofinansowanie na dwa odcinki. 3 miliony zł będzie kosztować przebudowa 2,8 km drogi w Szafrankach, finał projektu przewidziano na czerwiec 2021 roku. Drugi odcinek do remontu to 1,3 km drogi na trasie Stara Dębszczyzna–Agrafinówka. Będzie to kosztowało 1,5 miliona zł, a termin zakończenia projektu jest taki sam jak w przypadku Malesowizny. Na oba zadania gmina Filipów otrzymała po 60 proc. dofinansowania.

Gmina Jeleniewo przebuduje 1,6 km drogi we wsi Malesowizna. Koszt inwestycji to kwota ok. 2 milionów zł, połowa pochodzi z rządowej dotacji. Projekt ma być sfinalizowany do czerwca przyszłego roku.

Gmina Szypliszki do listopada tego roku wykona 1,1 km drogi na trasie Szypliszki–Kociołki–Białobłota w Szypliszkach. W kwocie 1,1 miliona zł połowa będzie pochodzić z Funduszu Dróg Samorządowych.

Gmina Raczki wyremontuje 400 metrów ulicy Sportowej do września przyszłego roku. Z niezbędnej na remont kwoty 673 tys. zł 60 proc. stanowi dotacja z Funduszu.

Gmina Przerośl do listopada 2020 ma sfinalizować przebudowę drogi w kierunku Kolonii Przerośl i budowę ciągu pieszo–jezdnego w kierunku cmentarza. 0,6 km ma kosztować ogółem 1,1 miliona zł, z czego połowa to rządowa dotacja.

Pół kilometra drogi w Kadaryszkach z włączeniem do drogi wojewódzkiej nr 651Gołdap–Żytkiejmy–Szypliszki–Sejny wykona gmina Rutka Tartak. Termin zakończenia projektu przypada na lipiec 2020 roku. Całość ma kosztować 1,5 miliona zł, z tego 60 proc. dokłada rząd.

Gmina Bakałarzewo przeprowadzi przebudowę drogi Bakałarzewo–Stary Skazdub razem z ul. L. Kamińskiego i drogą wewnętrzną (razem 2,1 km). Całość to suma 1,6 miliona zł, połowa pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych. Zakończenie projektu przewidywane jest na sierpień przyszłego roku.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe