Rolnik chce zostać biznesmenem - dostanie nawet 300 tys. zł dotacji

  • 12.09.2019, 09:08
Rolnik chce zostać biznesmenem - dostanie nawet 300 tys. zł dotacji
Rolnicy, którzy chcą się przekwalifikować na przedsiębiorców niedługo będą mogli otrzymać od 150 do 300 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Warunkiem jest biznesplan i chęć zatrudnienia pracowników.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmować wnioski od 30 września do 29 października. Co warto wiedzieć już teraz? W poprzednich latach oferowano 100 tys. zł dofinansowania, ale w tym roku kwoty wchodzące w grę będą wyższe.

Jeśli planujemy zatrudnić jednego pracownika, premia wyniesie 150 tys. zł, jeśli dwóch – 200 tys. zł. Utworzenie trzech miejsc pracy będzie premiowane kwotą 300 tys. zł. Po decyzji o przyznaniu pomocy były już rolnik otrzyma 80 proc. kwoty, a resztę po dziewięciu miesiącach jego realizacji. 70 proc. premii musi wydać na sprzęt, maszyny itp., reszta może posłużyć do rozruchu nowego biznesu.

ARiMR podkreśla, że premie można dostać na jedną z bardzo szerokiego wachlarza działalności, na przykład na otwarcie sklepu internetowego, handel roślinami i zwierzętami, produkcję mebli, agroturystykę, usługi opiekuńcze dla dzieci i seniorów, działalność informatyczną, usługi księgowe i wiele innych. Co ważne, starać się o premie mogą nie tylko rolnicy objęci KRUS–Em, ale też ich małżonkowie i domownicy, a także osoby, które już z rolnictwa zrezygnowały i założyły biznes, teraz zaś chcą bardziej go „rozkręcić”.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zenek
Zenek 12.09.2019, 12:00
Jestem przedsiębiorcą, chcę zostać rolnikiem.
Poproszę o 300 tyś. !

Pozostałe