Trwa remont skansenu w Puńsku (galeria zdjęć)

  • 09.08.2019, 18:38
Trwa remont skansenu w Puńsku (galeria zdjęć)
Do końca września ma zakończyć się remont skansenu w Puńsku, który będzie kosztował ponad 200 tys. zł. Jeden z dachów obiektu jest już pokryty wiórem.

Gmina Puńsk remontuje skansen, czyli tradycyjną zagrodę litewską, która uległa zniszczeniu w ostatnich latach. Obiekt ma być odnowiony do końca września tego roku. W ramach remontu zostanie wymieniony słomiany dach na trzech budynkach.Wykonawca wymieni m.in. spróchniałe elementy drewniane budynków oraz gliniane posadzki. Powoli widać efekty remontu. Jeden z dachów jest już odnowiony. To dobrze, że skansen po kilku latach znowu będzie wyglądał okazale” - mówi wójt gminy Puńsk Witold Liszkowski.

Przetarg wygrała firma Konstruktor Puńsk, która wyremontuje skansen za 225 tys. zł. Gmina Puńsk pozyskała na ten cel pieniądze w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Zbudowany w 1986 roku Skansen jest największą atrakcję tego miasteczka. To okazała zagroda wiejska z przełomu XIX i XX w. Składa się z domu mieszkalnego, stodoły, obory, spichlerza i studni z żurawiem. Wnętrza domu mieszkalnego mają historyczny XIX-wieczny wystrój. W skansenie od lat odbywa się Festiwal Teatrów Stodolanych.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe