Niebawem remonty przedszkoli i zabytkowych kamienic

  • 09.08.2019, 13:27
Niebawem remonty przedszkoli i zabytkowych kamienic
Już wkrótce 5 suwalskich przedszkoli oraz 3 suwalskie zabytkowe kamienice przejdą gruntowny remont polegający na termomodernizacji. Prezydent Suwałk podpisał już umowy na dofinansowanie tych inwestycji środkami z Unii Europejskiej.

Władze Suwałk pozyskały na ten cel blisko 10 mln zł. W sumie inwestycje pochłoną blisko 13 mln.  W najbliższym czasie ogłoszone zostaną przetargi na remont obiektów.
Termomodernizację do końca przyszłego roku przejdą Przedszkola nr 3,4,7,8,10. Tym samym wszystkie miejskie przedszkola będą wyremontowane.
"Jest to bliźniaczy projekt, do tego który zakończyliśmy w ubiegłym roku remontując przedszkola 1, 2, 5 i 6. Wszystkie te obiekty zyskały nowe życie. Chcemy teraz przystąpić do prac przy pozostałych placówkach" – informuje prezydent Czesław Renkiewicz.
Prace budowlane będą polegały na ociepleniu ścian zewnętrznych, ścian w gruncie, stropodachów, stropów, podłóg na gruncie, częściowo stolarki drzwiowej i okiennej, montażu instalacji fotowoltaicznych, wymianie opraw oświetleniowych na energooszczędne, montażu systemów wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.
Dodatkowo niebawem ruszą też prace przy 3 zabytkowych kamienicach w centrum Suwałk. Kompleksową modernizację przejdą budynki przy ul. Tadeusza Kościuszki 18, 20 i 26.
"Prace będą polegały na izolacji ścian zewnętrznych, podłóg i dachów, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej. Oprócz tego wyremontowane zostaną elewacje budynków, wykonane będą instalacje centralnego ogrzewania z likwidacją istniejących pieców. Oświetlenie zostanie wymienione na energooszczędne" – wylicza prezydent. 

źródło: UM Suwałki

 

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe