Marihuana, amfetamina, ponad 160 kg krajanki i suszu tytoniu u suwalczanina

  • 15.07.2019, 17:37 (aktualizacja 15.07.2019, 17:51)
Marihuana, amfetamina, ponad 160 kg krajanki i suszu tytoniu u suwalczanina
Nielegalny susz i krajankę tytoniową oraz narkotyki ujawnili i zabezpieczyli suwalscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej. Zakazany towar znajdował się na jednej z posesji w Suwałkach. Podejrzewany o posiadanie kontrabandy 49-latek oraz zatrzymani w związku z narkotykami 25-latek i 21-latka odpowiedzą teraz przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach i Krajowej Administracji Skarbowej ustalili, że w miejscu zamieszkania 49-latka z Suwałk może znajdować się kontrabanda. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Wkroczyli więc na posesję mężczyzny. Funkcjonariusze ujawnili tam i zabezpieczyli ponad 38 kg krajanki tytoniowej, niemal 126 kg suszu roślinnego oraz kilkadziesiąt sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Gdyby ten nielegalny towar został wprowadzony do obrotu, Skarb Państwa z tytułu niezapłaconych podatków, straciłby przeszło 101 tysięcy złotych.

Dodatkowo, w trakcie przeszukania pomieszczeń, w jednej z szafek, mundurowi ujawnili rosnącą roślinę konopi innej niż włókniste, która była odpowiednio oświetlana, podgrzewana i wentylowana oraz pudełko z zawartością suszu roślinnego. Przy, przebywającej w pomieszczeniach 21-latce ujawniono i zabezpieczono z kolei torebki z białą substancją i suszem roślinnym. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana i amfetamina.

źródło: KMP w Suwałkach

_

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe