Wielki sukces Suwalskiego Chóru Kameralnego

  • 11.07.2019, 17:55
Wielki sukces Suwalskiego Chóru Kameralnego
Suwalski Chór Kameralny zajął III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym "Chanakkale International Choir Festival 2019”, który odbył się 2-7 lipca 2019 w Turcji.

Kwalifikacja chórów odbyła się na podstawie przesłanych nagrań oraz weryfikacji internetowej poprzez portale takie jak: facebook, youtube i inne. Jak poinformował Grzegorz Bogdan - dyrygent suwalskiego chóru, program konkursowy był dość zróżnicowany. Składał się zarówno z utworów barokowych, romantycznych i współczesnych. Szczególne miejsce zajmuje w nim muzyka polskich kompozytorów między innymi: Macieja Zieleńskiego, Stanisława Moniuszki czy Stanisława Moryto. W programie konkursowym znalazł się jeden obowiązkowy utwór kompozytora tureckiego wykonany w tym właśnie języku. Ponadto Suwalski Chór Kameralny zaprezentował na koncertach towarzyszących pieśni związane z lokalnym folklorem, opracowanych na występ solowy, chór mieszany oraz zespół instrumentalny. W konkursie udział wzięło w sumie 1500 chórzystów, 44 chórów z 11 krajów, między innymi: Ukrainy, Węgier, Ekwadoru, Bułgarii, Serbii, Chorwacji, Grecji. Mołdawii oraz wielu innych.

„Miejsce na podium – brąz- w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym o tak wysokim poziomie jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i jednocześnie motywacją do dalszej pracy” - mówią zgodnie członkowie chóru.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe