Ruszył 12. Suwałki Blues Festival, mural i tablica odsłonięte (zdjęcia)

  • 11.07.2019, 17:14 (aktualizacja 11.07.2019, 17:33)
Ruszył 12. Suwałki Blues Festival, mural i tablica odsłonięte (zdjęcia)
Ponad 50 zespołów bluesowych z Polski i zagranicy - m.in. Kenny Wayne Shepherd, Sari Schorr czy Corey Harris Acoustic Trio - wystąpią podczas 12. edycji Suwałki Blues Festival, który rozpoczął się w czwartek. Władze miasta odsłoniły mural i tablicę na Alei Bluesa.

Festiwal rozpoczął się uroczystym odsłonięciem muralu poświęconemu SBF. Mural widnieje na ścianie bloku przy ul. noniewicza. Potem prezydent miasta Czesław Renkiewicz z dziennikarzem muzycznym Janem Chojnackim odsłonili jedenastą Tablicę Bluesa na ul. Chłodnej w Suwałkach.

Pierwsze koncert odbył się na mniejszej scenie na pl. Marii Konopnickiej, natomiast koncert inaugurujący SBF odbędzie się wieczorem w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wystąpi tam wystąpi Corey Harris Acoustic Trio z Suwalską Orkiestrą Kameralną. Koncert będzie transmitowany na antenie radiowej "Trójki" w trakcie audycji "Bielszy odcień bluesa" Jana Chojnackiego.

Podczas tej edycji SBF odbędzie się kilkadziesiąt koncertów na dwóch scenach głównych w centrum miasta, na kilku mniejszych oraz w pięciu klubach i barach.

W sumie w Suwałkach zagra 50 zespołów bluesowych z Polski i zagranicy. Na scenie wystąpi ok. 200 muzyków. Suwałki Blues Festival to prawdopodobnie największy plenerowy festiwal bluesowy w kraju.

Jedną z gwiazd tegorocznej 12. edycji festiwalu będzie Kenny Wayne Shepherd, amerykański blues-rockowy gitarzysta młodego pokolenia. Kolejna znana wokalistka to Sari Schorr. W 2015 r. Amerykanka zachwyciła publiczność Blues Challenge Festival w USA. W 2016 roku wydała swoją debiutancką płytę "A Force of Nature", a dwa lata później kolejną "Never Say Never. W Suwałkach zagrają też: Maciej Lipina, Magda Piskorczyk i Adam Zalewski Trio.

JB

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe