Wybory: PSL ma liderów list, PiS się zastanawia, PO milczy

  • 10.07.2019, 18:16 (aktualizacja 10.07.2019, 18:41)
Wybory: PSL ma liderów list, PiS się zastanawia, PO milczy Stefan Krajewski - PSL
Listę PSL do Sejmu RP w jesiennych wyborach parlamentarnych ma otwierać prezes podlaskiego PSL Stefan Krajewski, PiS ma listę kandydatów, ale oficjalnie nie ma lidera. PO nie odkrywa kart.

Polskie Stronnictwo Ludowe przygotowało listy kandydatów do jesiennych wyborów do Sejmu i Senatu.  Zgodnie z poniedziałkową zapowiedzią listę do Sejmu RP ma otwierać prezes podlaskiego PSL Stefan Krajewski, kandydatem do Senatu ma być były marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński. Bardzo wysoko na liście do Sejmu znajdzie się najpewniej Cezary Cieślukowski, radny sejmiku woj. podlaskiego oraz szef Euroregionu Niemen

Prawo i Sprawiedliwość także ma już pełną listę kandydatów, ale kolejność na niej ustali komitet polityczny partii. Jest niemal pewne, że jedynką będzie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

Platforma Obywatelska milczy i nie odkrywa kart. Można przypuszczać, że jedynką tej partii będzie Robert Tyszkiewicz. Wysoko, może na drugim miejscu,  znajdzie się też Bożena Kamińska, posłanka z Suwałk.

JB

 

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe