Przyjechali „POrozmawiać na Suwalszczyźnie”

  • 06.07.2019, 18:09 (aktualizacja 06.07.2019, 18:13)
Przyjechali „POrozmawiać na Suwalszczyźnie”
Wyruszyliśmy w teren, musimy porozmawiać z ludźmi, musimy usłyszeć ich oczekiwania ich przemyślenia na temat tego co się w Polsce dzieje, na temat tego co się będzie w Polsce działo - powiedział w Suwałkach Bartosz Arłukowicz, europoseł z Platformy Obywatelskiej.

W konferencji prasowej zorganizowanej na Placu Marii Konopnickiej w Suwałkach wzięli też udział liderka Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka, sekretarz generalny PO Robert Tyszkiewicz, posłanka z Suwałk Bożena Kamińska oraz poseł Nowoczesnej Krzysztof Truskolaski.

„Chcemy dotrzeć do najmniejszych miast, miasteczek i wiosek, chcemy porozmawiać z ludźmi na tematy które nurtują ich każdego dnia. Dlatego będziemy wędrowali od województwa do województwa, od miasta do miasta, od wioseczki do wioseczki” - mówił na konferencji Arłukowicz.

Według Arłukowicza, wybory październikowe będą najważniejsze od 1989 roku i zdecydują o kierunku, jaki Polska obierze na najbliższe 12 lat.

„Mam nadzieję, że zdołamy zbudować strukturę wyborczą, która pozwolite te wybory wygrać. To jest cel nadrzędny. Nie szukamy przeciwników w opozycji, my szukamy koalicjantów” - powiedział Arłukowicz.

Polityk PO ma nadzieję, że dyskusja o bloku wyborczym razem z PSL skończy się wspólnym projektem wyborczym.

„Im szersza koalicja tym lepiej. Ja uważam, my uważamy że szeroki blok demokratyczny tak naprawdę powinien stawić czoła w wyborczej walce PiS-owi. Tylko szeroka koalicja ma tak naprawdę szansę zmienić funkcjonowanie dzisiejszego rządu i obraz dzisiejszej Polski. Ale też nic na siłę, jeżeli ktoś się nie chce budować koalicji, nie będziemy nikogo zmuszali, jesteś,y otwarci” - dodał Arłukowicz.

Barbara Nowacka podkreśliła, że podczas sobotniego pobytu polityków w woj. podlaskim chcieli mobilizowac społeczeństwo do udziału w wyborach. Politycy odwiedzili w sobotę Białystok, Suwałki, Augustów i Suchowolę.

JB

 

_

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

helka
helka 08.07.2019, 13:39
nie ma z kim i nie ma o czym, to jus było

Pozostałe