Sukces reprezentantki SOK w prestiżowym konkursie

  • 01.07.2019, 16:05
Sukces reprezentantki SOK w prestiżowym konkursie
Reprezentująca Suwalski Ośrodek Kultury Aleksandra Łazarska, aktorka Fabryki Monodramów i Teatru Efemerycznego, została jednym z siedmiu laureatów 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Turnieju Teatrów Jednego Aktora – 14. SAM NA SCENIE w Słupsku. Nagrodę otrzymała za spektakl “Nie dla żartu” w reżyserii Jolanty Hinc-Mackiewicz, według autorskiego scenariusza.
Ola Łazarska w finale w Słupsku wystąpiła po tym, jak dostała się z dodatkowej kwalifikacji. Taką drogę przebyły jeszcze dwie inne osób spośród ośmiu zgłoszonych. Reprezentantka SOK w 14. SAM NA SCENIE była jedną z dwóch przedstawicielek województwa podlaskiego.
"Poziom tegorocznych prezentacji finałowych był bardzo wysoki. Tym bardziej cieszy, że Ola znalazła się wśród 16 najlepszych monodramistów z terenu kraju. A jeszcze ważniejsze, że jej trudny – oparty głównie na ruchu i formie performansu w relacji z widzem spektakl został nagrodzony na tym prestiżowym dla amatorów i dość tradycyjnym w formie festiwalu organizowanym od lat przez Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie, przez Teatr Rondo w Słupsku i Słupski Ośrodek Kultury" – powiedziała Jolanta Hinc-Mackiewicz po sukcesie swojej podopiecznej w Słupsku. Aleksandra Łazarska oczarowała jury w składzie Przemysław Bluszcz, Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek, Jan Zdziarski i Bernadetta Żynis, które uznało, że reprezentantka SOK zasłużyła na miejsce w gronie wyróżnionych.
_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andrzej
Andrzej 02.07.2019, 10:36
Zapamiętajcie tą dziewczynę, bo ma talent i sama to napisała.

Pozostałe