Miliony na nowy młyn, ścieżki i oczko wodne w Turtulu

  • 23.06.2019, 11:41
Miliony na nowy młyn, ścieżki i oczko wodne w Turtulu
Ciekawe elementy turystyczne, takie jak nowy młyn, ścieżki czy oczko wodne pojawią się na ścieżce edukacyjnej "Opowieści Turtula" w Malesowiźnie-Turtulu, gdzie mieści się siedziba Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Inwestycje będą możliwe dzięki 8 mln zł dotacji z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020, które - decyzją zarządu województwa podlaskiego - dostanie Suwalski Park Krajobrazowy. Cały projekt ma kosztować 11 mln zł - poinformował urząd marszałkowski w Białymstoku.

"Głównym celem przedsięwzięcia jest ochrona dziedzictwa przyrodniczego Suwalskiego Parku Krajobrazowego oraz zapewnienie jego atrakcyjności przyrodniczej i krajobrazowej" - czytamy w informacji prasowej.

"Suwalski Park Krajobrazowy zyska nowe oblicze. Na jego terenie powstanie m.in. nowy młyn, oczko wodne oraz tarasy do obserwacji siedlisk przyrodniczych" - podaje urząd marszałkowski. Nowe atrakcje turystyczne znajdą się na nowej ścieżce edukacyjnej "Opowieści Turtula".

W Turtulu, koło stawu turtulskiego na rzece Czarna Hańcza, znajdują się ruiny dawnego młyna wodnego, teraz powstanie nowy młyn. "Jego wnętrza będą odpowiednio zaaranżowane i wyposażone tak, aby spełniał funkcje edukacyjne" - podaje urząd.

W ramach projektu, w budynku, gdzie mieści się siedziba Suwalskiego PK, powstaną także instalacje do produkcji energii ze źródeł odnawialnych, będzie też zmodernizowana oczyszczalnia ścieków.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe