Na osiedlu Hańcza powstaje zbiornik retencyjny - nie będzie zalewało

  • 17.06.2019, 11:10
Na osiedlu Hańcza powstaje zbiornik retencyjny - nie będzie zalewało
Zbiornik retencyjny za ok. 1,2 mln zł ma pomóc mieszkańcom osiedla Hańcza w Suwałkach, gdzie ulewy kilka razy w roku powodują podtopienia domów.

Ulewy co roku podtapiają latem kilkadziesiąt domów na osiedlu Hańcza. Gromadząca się na ulicach woda spływa wówczas do wielu domów. Mieszkańcy muszą wylewać ją z piwnic.Poszkodowani mieszkańcy od lat apelowali do władz Suwałk, by te zrobiły porządek z systemem odprowadzania wody w tej części miasta.

Budowa zbiornika została już rozpoczęta. Zbiornik powstaje przy ul. Krakowskiej i będzie miał poj. 4,3 tys. metrów sześc.

„Nadmiar wody z instalacji deszczowej będzie odprowadzany do zbiornika specjalnym systemem połączeń, który również zbudujemy w ramach tej inwestycji. Dzięki temu mieszkańcy osiedla Hańcza oraz w jego pobliżu odetchną z ulgą” - powiedział prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach Leszek Andrulewicz.

Zbiornik ma być gotowy w tym roku, jednak inwestycja nie zostanie zamknięta. „Zbiornik powstanie w tym roku, ale pozostanie otwarty. Dopiero za rok zostanie zakryty, a na jego powierzchni powstaną tereny rekreacyjne” - zapowiedział Andrulewicz.

Podobny problem z podtopieniami mają też mieszkańcy sąsiedniego osiedla Piastowskiego. Tam PWiK wykona zlewnię awaryjną, gdzie będzie spływał nadmiar wody. „To będzie niewielka inwestycja, ale równie ważna dla mieszkańców” - dodał prezes.

JB

_

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe