Mali studenci odebrali dyplomy

  • 12.06.2019, 14:22
Mali studenci odebrali dyplomy
Dyplomy ukończenia studiów odebrali już najmłodsi studenci PWSZ w Suwałkach. Zakończyła się piąta edycja Uniwersytetu Dziecięcego.

Dziewięćdziesięcioro maluchów od października uczestniczyło w wyjątkowych i niezwykle atrakcyjnych zajęciach. Wcielały się w rolę ratowników medycznych, inżynierów, chemików, dziennikarzy, prawników, artystów czy sportowców. Poznawały niemal każdą dziedzinę nauki i co najważniejsze – poznawały ją w praktyce. Bakterie, krew, termowizja, mózg, budownictwo, kryminologia, książki, teatr, parkour to tylko niektóre z zagadnień, które nie są już obce maluchom.

Podczas uroczystego zakończenia roku mali studenci otrzymali dyplomy, drobne upominki oraz birety, czyli specjalne nakrycia głowy absolwentów.

Głównym celem Uniwersytetu Dziecięcego działającego przy PWSZ w Suwałkach było bowiem zaszczepienie w dzieciach chęci do odkrywania tajemnic świata i zainteresowanie ich każdą dziedziną nauki, sztuki czy sportu. Tegoroczna edycja otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych w ramach projektu „UMOwieni na odkrywanie PWSZ”.

Rekrutacja do przyszłorocznej edycji rusza we wrześniu.

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe