Nauczyciel nie molestował, ale dotykał dziewcząt

  • 07.06.2019, 16:01
Nauczyciel nie molestował, ale dotykał dziewcząt
Robert R., nauczyciel z Krasnopola nie molestował swoich uczennic, ale z pewnością je dotykał, a nawet klepał po tyłku. Nauczyciel ma zarzuty i zakaz prokuratorski prowadzenia zajęć z małoletnimi dziewczętami.

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach postawiła w piątek nauczycielowi zarzut naruszenia nietykalności cielesnej czterech uczennic. Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz, Robert R., nauczyciel Szkoły Podstawowej w Krasnopolu miał dopuścić się pięciu takich czynów wobec czterech uczennic w wieku 15 lat.

Sprawa niestosownego zachowania pedagoga z Krasnopola wyszła na jaw w lutym tego roku. Matka 13-latki zgłosiła na policję, że nauczyciel dotykał piersi córki. Z różnych informacji wynika, że kiedy dziewczynka zachwiała się podczas prezentacji zadania, nauczyciel miał ją przytrzymać, i wtedy doszło do kontaktu nauczyciela z intymnymi częściami ciała dziewczynki.

Prokuratura zaczęła badać sprawę szeroko. Zeznawało wiele uczennic i okazało się, że nauczyciel ma ciągotki do dojrzewających uczennic, jednak lawiruje na krawędzi dotyku i molestowania.

Prokuratura tłumaczy, że naruszenie nietykalności cielesnej polegało na tym, że pedagog „klepnął dziewczynę po pośladkach, obejmował, czy głaskał po kolanach”. Postępowanie początkowo zostało wszczęte w sprawie molestowania seksualnego, ale według prokuratury do takiej sytuacji nie doszło, bo nauczyciel nie dotykał intymnych części ciała dziewcząt. Sprawa jednak nie jest zamknięta.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji z obowiązkiem stawiennictwa raz w tygodniu na komendzie w Sejnach. Dodatkowo zakazał podejrzanemu prowadzenia jakichkolwiek zajęć, w tym dydaktycznych z małoletnimi dziewczętami. Robert R. ma także zakaz jakichkolwiek kontaktów z ustalonymi pokrzywdzonymi.

Nauczycielowi grozi kara do roku więzienia.

Jacek Buraczewski

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe