MUSZELKI WIGIER rozdane. Suwalczanie mają powody do radości (zdjęcia)

  • 03.06.2019, 17:20
MUSZELKI WIGIER rozdane. Suwalczanie mają powody do radości (zdjęcia) fot. Bogusław Wasilewski
Grand Prix – nagrodę Prezydenta Suwałk tegorocznej 19. edycji Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier” wyśpiewała Rosjanka Diana Krymova. Natomiast Grand Prix przyznawaną przez SAWP - Cyntia Veronica Zietara z Norwegii. W tańcu nie miał sobie równych zespół La Flaca z Mińska Mazowieckiego. SOK jest bardzo dumny z wokalistów i tancerzy zespołów działających w placówce, którzy tegoroczny festiwal mogą śmiało uznać za wyjątkowo udany.

O Złote, Srebrne i Brązowe Muszelki walczyło 150 wykonawców z  różnych zakątków Europy. Wśród najmłodszych (6-10 lat)  Złote Muszelki zdobyły aż trzy wokalistki: Blanka Marecka z Jurowiec, Idalia Orman – Borucka z Warszawy oraz Julia Wardak z Łukowa. Srebrną wyśpiewała solistka ze Studia Piosenki Świetlik działającego w SOK pod kierunkiem Emila Kulbackiego.  Jego podopieczni zdobyli też dwa wyróżnienia w tej kategorii: Miłosz Bobrowski i Maja Krzyżewska. Złoto w tej kategorii wyśpiewał też Zespół Świetlik. O wyrównanym poziomie świadczą nagrody w kategorii soliści (11-13 lat), tu też jurorzy przyznali trzy złota: Antoniemu Marcowi z Kutna, Karinie Skwarczyńskiej z Porąbki i Mikołajowi Gajowemu z Łukowa. Wśród zespołów triumfował Skandal z Warszawy. W kategorii 14-16 lat  Złota Muszelka  przypadła solistce Gabrieli Kurzac z Warszawy, wśród zespołów najlepszym okazał się Świetlik. Spośród najstarszych wokalistów (17-25 lat) Złotą Muszelkę otrzymał  Krystian Kubowicz z Kasiny Wielkiej, a Srebrną – Paulina Różyńska ze Studia Piosenki Świetlik, Złoto przypadło ex equo zespołom „Wild” z Lidzbarka Warmińskiego i „All” ze Studia Piosenki Beciki z Suwałk, Srebro wyśpiewał Świetlikowy duet: Martyna Wasilewska i Weronika Maja Zamojska.   

W kategorii „taniec” rywalizowało ponad  500 tancerzy z 26 zespołów. W tańcu ludowym przyznano tylko wyróżnienie - Zespołowi Pieśni i Tańca „Pierwiosnki” z Wilna.  W kategorii „mażoretki i cheerleaderki”  podium zdominowały podopieczne Jadwigi Tylendy, instruktora i choreografa Suwalskiego Ośrodka Kultury – zespół Fleksik (13-16 lat)  zdobył Złotą Muszelkę, a Flex (17-25 lat) Srebrną, najmłodszy team Fleksik Mini wytańczył wyróżnienie. W Suwalskim Ośrodku Kultury zostały też Złote Muszelki w kategorii „hip-hop”, zdobyły je utytułowane dziewczyny z zespołów Dotyk Mini (13-16 lat) i  Dotyk (17-25 lat), działających pod kierunkiem Ewy Niedźwieckiej. Złoto w kategorii „inne formy taneczne” (6-12 lat) otrzymali tancerze z zespołu Radość, działającego w SOK pod kierunkiem Iryny Popowej, Złoto  w tej kategorii, ale w przedziale wiekowym 13-16 lat jurorzy przyznali zespołowi La Flanca Junior z Mińska Mazowieckiego, Srebro wytańczył Dance Academy z SOK, pod kierunkiem Mihaila Nikolowa. Jedyną i Złotą Muszelkę Wigier w kategorii „inne propozycje taneczne” 17-25 lat  otrzymał zespół La Faca Family z Mińska Mazowieckiego.

Wokalistów oceniali: Aleksander Pałac, przewodniczący jury oraz Wanda Kwietniewska, Sławek Wierzcholski i  Ignacy Ołów, tancerzy: Anna Sawicka – Hodun, Katarzyna  Gralińska i Kinga Kobiela.

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe