Kto ma pomysły, niech zgłasza projekty do budżetu obywatelskiego

  • 03.06.2019, 15:14
Kto ma pomysły, niech zgłasza projekty do budżetu obywatelskiego
Przez dwa miesiące mieszkańcy Suwałk mogą zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego Suwałk na 2020 rok. Prezydent miasta zaplanował na ten cel 2,6 mln zł, czyli tyle samo, co rok temu.

To już siódma edycja budżetu obywatelskiego w Suwałkach. W pierwszej samorząd przeznaczył na ten cel 1 mln zł, potem kwota wzrastała do 2,6 mln zł.

W głosowaniu nad ostatnim budżetem wzięło udział 12,2 tysiąca mieszkańców. Realizowanych jest w sumie 12 projektów. Jeden z największych to modernizacja boisk bocznych przy stadionie miejskim, gdzie grają piłkarze pierwszoligowych Wigier Suwałki. W ramach projektów kulturalnych i społecznych mieszkańcy zagłosowali m.in. na Suwalski Fan Club Bluesa, Szkołę Cukrzycy czy projekt pt. "Śpiewajmy łącząc pokolenia". Inne dotyczą budowy parkingów, utwardzenia dróg i oświetlenia.

Jak informuje biuro prezydenta Suwałk, w tej edycji budżetu projekty można będzie składać do 9 sierpnia tego roku. Miasto chce przeznaczyć 2 miliony złotych na duże projekty o wartości od 100 do 800 tysięcy złotych. Pół miliona złotych zostanie wydane na projekty małe o wartości do 100 tysięcy złotych. Pulę 100 tysięcy zł samorząd przeznaczy na projekty kulturalne lub społeczne o wartości do 20 tysięcy złotych.

"W ramach suwalskiego budżetu obywatelskiego na przyszły rok proponujemy kontynuację sprawdzonych i pozytywnie przyjętych rozwiązań z ubiegłego roku, jakimi są projekty małe, duże i społeczne. Utrzymujemy również kwotę w wysokości 2,6 mln zł" - powiedział prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

12 sierpnia samorząd rozpocznie ocenę i weryfikację przedstawionych przez mieszkańców projektów. 20 września władze miasta ogłoszą listę przedsięwzięć do realizacji, a od 14 do 31 października mieszkańcy będą mieli czas na głosowanie. Pod koniec listopada będzie wiadomo, jakie inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Formularz w wersji elektronicznej jest dostępny na stronie Urzędu Miasta Suwałki: www.um.suwalki.pl a także w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Suwałkach, przy ul. Adama Mickiewicza 1.

JB

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe