Ulica Kościuszki: koniec I etapu, ale jeździć nie można

  • 28.05.2019, 11:30
Ulica Kościuszki: koniec I etapu, ale jeździć nie można
Kostka położona na odcinku od ul. Mickiewicza do skrzyżowania przy Urzędzie Miasta. Jednak jeździć nie będzie można jeszcze 4 tygodnie, bo schną tam spoiny zalane pomiędzy kostką.

Firma, która na zlecenie Miasta Suwałki wykonuje gruntowną modernizację ul. Kościuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Mickiewicza do Placu Marszała Józefa Piłsudskiego, kończy właśnie I etap inwestycji. Dziś zalewane są spoiny pomiędzy kostką na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Mickiewicza. Zgodnie z przyjętą technologią przez kolejne 4 tygodnie wykonana na nowo podbudowa oraz spoina będzie schnąć. To oznacza, że do tego czasu ulica nadal będzie nieprzejezdna.
Inwestycja polegająca na całościowym przełożeniu kostki granitowej z wykonaniem nowej podbudowy została podzielona na 3 etapy. Pierwszy z nich zgodnie z podpisaną umową musi zakończyć się do 30 czerwca. Ten termin zostanie dotrzymany bo dotyczył wykonania odcinka ul. Mickiewicza oraz skrzyżowania z ul. Kościuszki. Mimo tego, że dziś na tym odcinku prace fizycznie zakończą się to suwalscy kierowcy będą musieli uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości – dokładnie 4 tygodnie.
Podjęta decyzja o przełożeniu kostki wzdłuż całej jezdni z jednoczesną wymianą podbudowy oraz ułożeniem kostki w tzw. łuki rzymskie ( tak jak na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego) spowoduje, że zginą nierówności oraz wyboje na całym odcinku. Ułożenie kostki w łuki rzymskie powoduje, że kostka lepiej przylega do siebie oraz nie powstają tak duże szczeliny między nią.
Teraz firma dokończyć musi resztę rozebranego wcześniej odcinka ul. Kościuszki tak by zdążyć prze organizacją Suwałki Blues Festivalu.  Do końca października ma być gotowy cały odcinek ul. Kościuszki.
W ramach inwestycji nie będzie przekładana kostka na parkingach oraz chodnikach. Przebudowa dotyczy tylko i wyłącznie jezdni.
O dokładnych terminach związanych z zamknięciem poszczególnych odcinków ulicy Kościuszki mieszkańcy Suwałk będą informowani za pośrednictwem ogłoszeń prasowych oraz miejskiego systemu SMS.
Prace pochłoną 730 tys. zł.

źródło: UM Suwałki

_

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe