Połowa kierowców przekroczyła prędkość

  • 24.05.2019, 10:55 (aktualizacja 24.05.2019, 11:01)
Połowa kierowców przekroczyła prędkość
Suwalscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, kontrolowali wczoraj prędkość z jaką poruszały się pojazdy na drogach powiatu suwalskiego. Były mandaty i był też nietrzeźwy.

Wczoraj, od wczesnych godzin rannych, policjanci suwalskiej „drogówki”, na terenie całego powiatu, przeprowadzali kaskadowy pomiar prędkości. Policjanci skontrolowali w sumie 89 pojazdów. Niestety, prędkość przekroczyło aż 48 kierowców, w tym 9 samochodów ciężarowych. Mundurowi przypominali też uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną– taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić niebezpieczne sytuacje, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji.

Policjanci skontrolowali stan trzeźwości 165 kierujących. Niestety około godziny 23. dyżurny suwalskiej komendy został powiadomiony, że drogą krajową nr 8 jedzie w kierunku granicy najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący. We wskazane miejsce natychmiast został skierowany patrol ruchu drogowego. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali do kontroli kierującego fiatem ducato. Badanie stanu trzeźwości, siedzącego za kierownicą 33- latka, wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialnym zachowaniem kierującego zajmie się sąd.

źródło: KMP w Suwałkach

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe