Sportowcy otrzymali nagrody i stpendia

  • 23.05.2019, 15:45
Sportowcy otrzymali nagrody i stpendia
Nagrody specjalne siatkarzom Ślepska Malow Suwałki oraz stypendia sportowe, nagrody i wyróżnienia Miasta Suwałki za osiągnięcia sportowe i działalność na rzecz rozwoju sportu w Suwałkach w 2018 roku wręczyli w czwartek prezydent Czesław Renkiewicz i Zdzisław Przełomiec, przewodniczący rady miejskiej.

Uroczyste spotkanie władz miasta ze sportowcami odbyło się w suwalskim Ratuszu. W sumie nagrody i stypendia o łącznej wartości 194 tys. zł otrzymało 73 sportowców i trenerów. Nagrody specjalne o łącznej wysokości 75 tys. zł (18 osób) trafiły do drużyny Miejskiego Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki za zajęcie pierwszego miejsca w I lidze piłki siatkowej mężczyzn w sezonie 2018/2019.
"Chcemy bardzo serdecznie podziękować zawodnikom, trenerom i działaczom, którzy na co dzień tworzą suwalski sport, którzy reprezentują z sukcesem Suwałki na arenach krajowych i międzynarodowych. Powodów do radości mamy bardzo wiele. Niektóre ubiegłoroczne sukcesy nas dosłownie przytłaczają. W Polsce jesteśmy postrzegani jako miasto, które kilka lat temu postawiło na sport i teraz to procentuje" - powiedział Czesław Renkiewicz.
Uroczystość rozpoczęło wręczenie biletów na Mistrzostwa Świata U-20 w Piłce Nożnej 2019, które samorząd otrzymał w ramach nagrody za drugie miejsce w rankingu opracowanym przez Sport Analytics i Statystykę Sportową dotyczącym samorządów przyjaznych klubom piłkarskim w kategorii miasta na prawach powiatu. Mecz Nowa Zelandia – Urugwaj 30 maja w Łodzi obejrzą uczniowie klasy sportowej o profilu piłka nożna rocznik 2009 ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach. Dwaj młodzi piłkarze i wychowawca klasy odebrali bilety z rąk Prezydenta Suwałk.
Później odbyło się uroczyste wręczenie nagród specjalnych siatkarzom Ślepska Malow Suwałki.
"Nie ulega wątpliwości, że w ostatnim czasie największym sukcesem mogą się poszczycić siatkarze Ślepska Malow Suwałki, którzy zajęli pierwsze miejsce w I lidze piłki siatkowej, ale na uznanie zasługuje również to, co prezentuje nasza młodzież w piłce siatkowej, w województwie jesteśmy liderami" dodał prezydent.
Poza siatkarzami, stypendia sportowe, nagrody i wyróżnienia na łączna sumę 119 tys. zł odebrało 55 zawodników, trenerów i działaczy sportowych. Były gratulacje, życzenia dalszych sukcesów i pamiątkowe zdjęcia.

źródło: UM Suwałki

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe