Chwalili śpiewem łąki umajone

  • 21.05.2019, 18:22
Chwalili śpiewem łąki umajone
Przy krzyżu przydrożnym we wsi Zarzecze w gm. Przerośl po raz szesnasty spotkały się w weekend zespoły ludowe z powiatu suwalskiego, gołdapskiego oraz oleckiego na Koncercie Majowej Pieśni Religijnej pt. „Chwalcie łąki umajone”.

Uroczystości rozpoczęła msza święta polowa odprawiona przez księdza kanonika Janusza Chachulskiego proboszcza parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Przerośli, połączona z poświęceniem pól wsi. Starym i tym współczesnym pieśniom Maryjnym, śpiewanym w dawnych czasach przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych przysłuchiwali się mieszkańcy Zarzecza oraz okolicznych wsi.

Zespoły wystąpiły w następującej kolejności: Znaroku, Bagatela, Sidorowianki, Bakałarz, Rospuda, Uwrocie, Wigranie, Pogranicze, Przeroślaczki, Onegdaj, Zajączkowiaki, solistka  Anna Andruszkiewicz, Prząśniczki, Rominczanie, Przeroślaki, Szuwarki, Jarka, Szeszupiaki i Jezioranki.

Organizatorami koncertu byli Urząd Gminy w Przerośli, Starostwo Powiatowe w Suwałkach oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Przerośli.

 

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe