Mówili o etosie w służbie policji

  • 21.05.2019, 12:27
Mówili o etosie w służbie policji
Konferencja pod patronatem wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. "Policja Państwowa - inspiracja i wzór w służbie państwu i jego obywatelom” odbyła się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. prof. Bronisława Geremka w Suwałkach.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk, Komendant – Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie dr hab. inspektor Marek Fałdowski, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku młodszy inspektor Jacek Kumpiałowski oraz wykładowcy WSPol, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Państwowej Szkoły Zawodowej w Suwałkach, a także licznie zaproszeni goście.

Tematem wiodącym spotkania, zorganizowanego przez Komendę Główną Policji, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, były zagadnienia dotyczące etosu służby w formacjach policyjnych. Wczorajsze spotkanie, odbywające się w roku obchodów 100. Rocznicy utworzenia Policji Państwowej, otworzył sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński. Minister mówiąc, że proces budowy etosu służb mundurowych nadal trwa podkreślił jednocześnie, że policja ma najwyższy poziom zaufania społecznego od 1990 roku, a więc od prawie 30 lat. Z kolei Komendant Główny Policji generał inspektor Jarosław Szymczyk kilkakrotnie wspomniał o pomocowym charakterze służby twierdząc, że zapewnienie bezpieczeństwa jest priorytetem Policji, a społeczeństwo winno postrzegać naszą formację jako tą, która przede wszystkim służy pomocą.

Podczas konferencji ogłoszono również wyniki XI Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, który odbył się w Szkole Policji w Pile, w kwietniu tego roku. Tytuł KLASY POLICYJNEJ ROKU 2019 zdobyło Liceum Ogólnokształcące Zakładu Doskonalenia Zawodowego z Suwałk. Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński pogratulował zwycięstwa oraz życzył dalszych sukcesów.

Uczestnicy konferencji mieli również okazję zobaczyć wystawę fotografii dotyczących historii formacji policyjnej przygotowaną przez Biuro Historii i Tradycji Komendy Głównej Policji.

źródło: KMP w Suwałkach

_

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gość
Gość 22.05.2019, 10:12
Zieliński mówił o etosie, cha, cha, cha, cha.
A ślepy o kolorach.

Pozostałe