Żołnierze będą szkolić się w Puszczy Augustowskiej

  • 17.05.2019, 10:04 (aktualizacja 17.05.2019, 10:12)
Żołnierze będą szkolić się w Puszczy Augustowskiej
W najbliższy weekend pododdziały terytorialsi z 12 batalionu lekkiej piechoty w Suwałkach oraz kompanii wsparcia będą szkolić się w Puszczy Augustowskiej.

Zajęcia rotacyjne odbędą się w powiatach augustowskim i sejneńskim (Nadleśnictwa Augustów, Głęboki Bród i Płaska). Żołnierze będą ćwiczyć wykonywanie marszu zgodnie z zasadami taktyki pododdziałów lekkiej piechoty. Będą też doskonalić pracę z mapą, orientację w terenie lesistym oraz wydawanie i przekazywanie sygnałów dowodzenia.

Działania taktyczne poza obiektami wojskowymi mają służyć zapoznaniu żołnierzy z terenem, który jest ich rejonem odpowiedzialności. Dzięki temu zajęcia nabiorą większego realizmu i jeszcze bardziej zmotywują żołnierzy, ponieważ odbywają się w rejonie, z którym są związani.

"W ten sposób uczymy się wykorzystania walorów naszego terenu do prowadzenia ewentualnych działań w przyszłości" - tłumaczy ppłk Piotr Sulwiński, dowódca 12 batalionu lekkiej piechoty.

Zajęcia poza obiektami wojskowymi uzgadniane są z m.in. lokalnymi władzami, nadleśnictwami czy instytucjami oraz podawane są do publicznej wiadomości.

źródło: 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej

_

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zenek
Zenek 18.05.2019, 12:16
Szablą odbijemy ...

Pozostałe